Zmiana na stanowisku Komendanta PSP w Lubaczowie. Mł. bryg. Wojciech Wus odchodzi na emeryturę

Po ponad 20 latach służby w Państwowej Straży Pożarnej na zaopatrzenie emerytalne odchodzi Komendant PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciech Wus. Zastąpi go bryg. Michał Lautenszleger. 

Dzisiaj (17.03) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której pożegnano Komendanta PSP w Lubaczowie mł. bryg. Wojciech Wusa. Szef lubaczowskich strażaków po ponad 20 latach służby decydował się przejść na emeryturę. To zasłużony i doświadczony strażak, który swoją służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (I i II stopnia). W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia inżynierskie na Wydziale Chemicznym Politechniki Rzeszowskiej oraz w Wyższej Szkole Prawa i Administracji. W 2018 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego PSP w Lubaczowie.  Natomiast we wrześniu 2022 roku został mianowany szefem PSP w Lubaczowie. Podczas służby był odznaczony Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę, Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej ”, Srebrnym Medalem „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”.

Decyzją Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP pełniącym obowiązki Komendanta PSP w Lubaczowie został bryg. Michał Lautenszleger.  Nowy komendant służbę rozpoczął w 2002 roku. Jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. W trakcie służby podnosił kwalifikacje kończąc m.in. studia magisterskie w specjalności Zarządzanie bezpieczeństwem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno – Ekonomicznej w Jarosławiu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął w Komendzie Powiatowej PSP w Oleśnie na stanowisku ratownik. Następnie podjął służbę stałą kolejno w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu i Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, gdzie w następnych latach pełnił służbę na kolejnych stanowiskach służbowych. Od 2013 r. pełni służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie. W 2022 roku został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta PSP w Lubaczowie.

Podziękowania za wieloletnią służbę w straży pożarnej złożyli m.in. wiceminister Anna Schmidt, Poseł Teresa Pamuła, samorządowcy z powiatu lubaczowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, leśnicy oraz komendanci miejscy i powiatowi PSP z terenu województwa Podkarpackiego.

Zdjęcia: facebook.com/annaschmidt.info

Komentarze   

myśle
+4 # myśle 2023-03-21 15:19
Młodego człowieka państwo polskie bardzo dobrze wykształciło ale nic teraz nie zrobiło aby tego młodego człowieka zatrzymać na etacie. Do pracy w służbie się nie nadaje ale do pracy w cywilu już tak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
-2 # antywoźny 2023-03-24 18:57
kolejny zasłużony i zmęczony pracą po 20 latach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.