Dzieci „szukały zielonej planety”

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

Najmłodsi mieszkańcy Lubaczowa mogli poszerzyć swoją wiedzę ekologiczną, a wszystko za sprawą spektaklu „Szukając zielonej planety” w reżyserii Aleksandry Kowalczyk. Przedstawienie poruszyło temat ochrony powietrza i niskiej emisji. W poniedziałek (7.11) w Miejskim Domu Kultury inscenizację obejrzało około 500 dzieci z lubaczowskich przedszkoli i szkół podstawowych.

Aktorzy z Teatru Niewielkiego z Krakowskiego Biura Promocji Kultury opowiedzieli dzieciom, co należy robić, aby chronić środowisko naturalne. Mali widzowie dowiedzieli się m.in. jak segregować śmieci, dlaczego nie można palić odpadów w piecach domowych i wykorzystywać niebezpiecznych dla środowiska substancji. Niezwykły, pełen humoru, muzyki, efektów specjalnych interaktywny spektakl ukształtował wśród dzieci postawę świadomej współodpowiedzialności za środowisko naturalne.

W podróż do przyszłości zaprosili Magdalena Chalewicz, Michalina Kowalczyk i Zbigniew Franczyk.

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.plfot. lubaczow.pl

 

 

Źródło: lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia