Zaduszki na jazzowo w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie

W pełnej zadumy atmosferze Dnia Wszystkich Świętych, przeżyć związanych z odwiedzeniem grobów bliskich i jesiennej nostalgii Miejski Dom Kultury w Lubaczowie zaprasza na koncert „Zaduszki jazzowe”, który odbędzie się w niedzielę (30.10) o godz. 17:00.

Na scenie sali widowiskowej zagra Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. W skład grupy wchodzą: Bartłomiej "Eskaubei" Skubisz – rap, Tomek Nowak - trąbka, flugehorn, Filip Mozul – perkusja, Kuba Płużk - Fender Rhodes, Wurlitzer, fortepian i Alan Wykpisz – kontrabas. Każdy z nich jest specjalistą w swojej dziedzinie, a na koncie mają współpracę m.in. z Leszkiem Możdżerem, Zbigniewem Namysłowskim, Stanisławem Soyką czy zespołem Agressiva 69. Eskaubei też nie jest postacią anonimową – jest chyba najjaśniejszym punktem na podkarpackiej scenie hiphopowej.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i jazzowych improwizacji podanych w sposób nieskrępowany i nie mieszczący się w jakichkolwiek ramach. Po tej wybuchowej mieszance przemykają rapowane teksty pozbawione banału.

Obok Eskaubei & Tomek Nowak Quartet na scenie pojawi się Combo Jazzowe Towarzystwa Muzycznego w Lubaczowie.

Źródło: lubaczow.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia