Pokazali, że mają talent

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl

W październikowe popołudnie 27 października w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Oleszycach odbyła się kolejna edycja Przeglądu Twórczości Dziecięcej "Mam talent". W tym roku w jury konkursu zasiedli: Pani Monika Jezuit- instruktor tańca, Pan Piotr Batycki- muzyk i Pan Tomasz Róg- humanista.

W konkursie wzięło udział 17 uczestników w przedziale wiekowym od 6 do 13 lat, którzy zaprezentowali się w trzech kategoriach: śpiew, recytacja, gra na instrumencie.

Jury miało trudne zadanie wyłonić zwycięzców poszczególnych kategorii. Każdy z uczestników włożył wiele pracy w przygotowanie swojego występu. Trzeba zauważyć, że w tych młodych ludziach jest wiele potencjału i zapału w przedstawianiu form artystycznych tj. śpiew, recytacja czy gra na instrumencie, które z pewnością trzeba wspierać i mobilizować do dalszej edukacji w tym kierunku.

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl


W dziedzinie recytacji pierwsze miejsce zdobył Gabriel Gryniewicz, który zaprezentował nam utwór Jana Brzechwy "Arbuz", miejsce drugie za wiersz "Kijanki" zdobyła Aleksandra Sobków, a miejsce trzecie przypadło Helenie Kowalczyk, która zarecytowała fragmenty "Pchły Szachrajki" Jana Brzechwy.
W kategorii śpiewu pierwsze miejsce zdobyła Helena Kowalczyk, która zaśpiewała piosenkę "Więc chodź pomaluj mój świat",  drugie miejsce trafiło do Aleksandry Sobków, która wykonała piosenkę z góralskim akcentem "Takiego Janicka", a miejsce trzecie przypadło duetowi Martynie Flis i Dominice Serafin, które zaśpiewały piosenkę Natalii Szroeder pt. "Lustra".

W dziedzinie gry na instrumencie jury przyznało pierwsze miejsce najmłodszemu uczestnikowi tegorocznego "Mam talent"- Michałowi Uszkowskiemu, który oczarował swoim wykonaniem wszystkich zgromadzonych utworami dwóch hitów polskiego i światowego rocka zaprezentowanego w fragmentach, drugie miejsce zostało przyznane ex aequo Aleksandrze Bartman i Judycie Hałucha, które wykonały utwory na pianinie.

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl


Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, a podczas przerwy został przygotowany poczęstunek, którego sponsorem była Piekarnia Oleszyce- Krystyna Sopel.

fot. oleszyce.plfot. oleszyce.pl

Źródło: oleszyce.pl

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia