„Z Kazachstanu i Kołymy do Polski". Kolejna książka autorstwa Barbary Janczury
- Szczegóły
- Kategoria: Kultura i rozrywka
- Opublikowano: wtorek, 27, sierpień 2024 06:52
Lubaczowianka Barbara Janczura, wydała kolejną książkę pt. „Z Kazachstanu i Kołymy do Polski”. To niezwykle poruszająca opowieść, będąca poprawioną i uzupełnioną wersją wcześniejszych dzieł, która skupia się na dramatycznych losach polskich zesłańców.
Emocjonująca podróż przez sybirackie serca
Książka „Z Kazachstanu i Kołymy do Polski” to głęboko poruszająca opowieść o sieroctwie i dorastaniu w cieniu zesłania do Kazachstanu. To także historia polskiego żołnierza, który przeżył koszmar zsyłki na Kołymę, doświadczył katorżniczej pracy i walczył u boku generała Andersa, z którym przeszedł cały szlak bojowy.
Jak czytamy w opisie książki: "To pełna emocji i wzruszeń wyprawa w głąb sybirackich serc. Trudna podróż w przeszłość, prowadząca przez rozległe blizny, które pokrywają liczne pokoleniowe rany zadane w odległych latach. Historia dzieci, które po zsyłce musiały natychmiast dorosnąć”. Janczura po raz kolejny udowadnia, że potrafi z niezwykłą wrażliwością oddać traumatyczne doświadczenia, jakie stały się udziałem Polaków zesłanych na Wschód.
Dostępność książki
Podobnie jak wcześniejsze publikacje Barbary Janczury, książkę można zamówić bezpośrednio w wydawnictwie w ramach druku na żądanie, bez wynagrodzenia autorskiego (kliknij, aby przejść). Książka będzie dostępna także w księgarni internetowej Bonito.
O autorce
Barbara Krystyna Janczura jest autorką wielu książek poświęconych tematyce zesłań i losom Sybiraków. Wśród jej dzieł znajdują się takie tytuły jak: „Ponury cień Sybiru — wspomnienia z zesłania”, „Cierniowym szlakiem. Z piekła Kołymy do Armii Andersa”, „Sybiracy. Historia Koła Związku Sybiraków w Lubaczowie”, „Wspomnienia Sybiraków”. Janczura napisała także wierszowane wspomnienia poświęcone swojej rodzinie, zesłanej do Kazachstanu, w tomiku „Zobowiązanie” oraz zbiory poezji „Moje ulotne myśli niech przysiądą z Tobą”, „Mati. Miał zaledwie 21 lat” i „Mati. Jesteś w moim sercu”. Ponadto, autorka wydała poradnik „Glejak. Kulinarne inspiracje”, w którym dzieli się wiedzą na temat żywienia w kontekście walki z chorobami nowotworowymi.
Barbara Janczura to nie tylko pisarka, ale również osoba głęboko zaangażowana w upamiętnianie losów zesłańców oraz przekazywanie ich historii kolejnym pokoleniom. Jej prace są ważnym głosem w literaturze wspomnieniowej, przyczyniając się do zachowania pamięci o trudnych losach Polaków zesłanych na Wschód.
Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.
To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.