Jak zarabiać na aplikacji mobilnej z software house?

Czy pandemia jest uciążliwa? Tak. Czy zmienia nasze życie? W mniejszym lub większym stopniu. Na rynku można w związku z tym zauważyć wyraźne trendy, które wzajemnie się na siebie nakładają.

W niepewnych czasach coraz częściej myślimy o pasywnym źródle dochodu. A ludzie korzystają teraz na masową skalę z różnorodnych aplikacji. Jeśli połączyć jedno z drugim, klaruje się nam najprostszy model biznesowy. Stwórz program z software house i zarabiaj! Jak zrobić to z głową? Poznaj 6 sprawdzonych sposobów.

Dodatkowe opcje aplikacji dostępne za opłatą.

Możesz udostępnić oprogramowanie, które jest częściowo darmowe. Opcje najciekawsze i najwięcej wnoszące w doświadczenia użytkownika będą jednak płatne. Taki sposób zarabiania wymaga tylko jednego. Już darmowa wersja aplikacji musi być wciągająca. Pozostaw jednak pewien niedosyt. Dzięki temu osoby korzystające z apki zdążą się z nią oswoić i do niej przyzwyczaić, nim zdecydują się na zakup wariantu rozszerzonego.

Na tej zasadzie działa choćby Asana. To popularna aplikacja do planowania zadań. W najprostszej wersji przyda się do zarządzania małymi projektami. Co zrobią jednak osoby wykorzystujące ją do planowania obowiązków domowych lub nieskomplikowanych aktywności biznesowych? Gdy tylko będą potrzebowały bardziej rozbudowanych opcji, to Asanę rozważą jako pierwsze z płatnych rozwiązań.

Zakupy w aplikacji? Irytujący, lecz sprawdzony model.

Metoda mikropłatności nie jest zbytnio lubiana przez użytkowników. Biorąc jednak pod uwagę ich zachowania zakupowe, można stwierdzić, że jest to świetny model biznesowy. Wykorzystują go przede wszystkim twórcy gier komputerowych. I nie chodzi tu wyłącznie o drogie tytuły, lecz również prostsze gierki mobilne na smartfony.

Oczywiście nie musisz tworzyć gry, by z niego skorzystać. Jak wykorzystasz ten pomysł, zależy od Ciebie.

Abonament. Opcja coraz bardziej popularna.

Programiści z software house mogą również przygotować Twą apkę pod kątem rozwiązań abonamentowych. Współcześni nabywcy korzystający ze sklepów App Store czy Google Play nie boją się takich zobowiązań. Dlaczego? Ponieważ mają świadomość, że abonament można łatwo wyłączyć z poziomu sklepu.

Wbrew pozorom nie jest to dla Ciebie zła wiadomość. Skoro pierwsze lody przy zakupie zostają przełamane niemal od razu, wystarczy stworzyć apkę, która wciągnie ludzi na dłużej niż miesiąc. Ułatwią to powiadomienia push wyświetlające się w smartfonie, gdy użytkownik długo nie korzysta z aplikacji.

Reklamy. Dobra alternatywa dla płatnych subskrypcji.

Dobrym zwyczajem jest również udostępnianie programu w całości w wersji darmowej. Użytkownicy internetu są przyzwyczajeni do tego, że wówczas w apce pojawią się reklamy. Co ważne, wiedzą też dobrze, że reklamy wyświetlane będą regularnie, co daje Ci kolejną możliwość.

Wystarczy nawiązać kontakt z reklamodawcami, których grupa docelowa jest spójna z Twoją. Na takim modelu korzysta każdy. Użytkownik ma program za darmo. Ty zarabiasz. A reklamodawca zarabia na osobach, które zdecydują się kliknąć w reklamę i skorzystać z jego oferty.

Oprogramowanie do dalszej customizacji.

Na czym to polega? Tworzysz oprogramowanie, które jest swego rodzaju szkieletem. Zawiera wszystkie funkcjonalności, jednak użytkownik może samodzielnie dobrać kolory i uzupełnić zawartość swoimi grafikami, filmami czy tekstem. W ten sposób działają aplikacje do organizacji różnorodnych wydarzeń i wirtualne przewodniki po ciekawych miejscach.

Dla nabywców możliwej do dostosowania pod własne potrzeby aplikacji korzyścią jest już sam dostęp do technologii. Gdyby zamawiali programowanie aplikacji od zera, byłaby to dla nich znacznie większa inwestycja.

Software house może też stworzyć aplikację do kupienia.

Wolisz działać najprościej, jak to tylko możliwe? Stwórz oprogramowanie i pobieraj jednorazową opłatę za pobranie go. Tutaj żadnych komplikacji rzeczywiście nie ma. Jednak by zachęcić konsumentów do kupienia aplikacji w ciemno, warto dobrze przemyśleć działania promocyjne wokół tego projektu.

Planujesz współpracę z software house? Chodź do Applover. Obejrzyj nasze projekty, przedstaw nam swój pomysł na program i model biznesowy, który wybierasz. Stwórzmy razem coś wyjątkowego, co da Ci szansę na dobre, regularne dochody.