Uwaga! Trwa cisza wyborcza! W niedzielę po 21:00 specjalny serwis wyborczy

O godz. 24 rozpoczęła się cisza wyborcza. Oznacza to, że do zamknięcia lokali wyborczych nie można wieszać plakatów, rozdawać ulotek, nawoływać wyborców do oddania głosu na konkretnego kandydata.

Pamiętajmy, że cisza wyborcza obowiązuje także w Internecie. W związku z tym z portalu ZLUBACZOWA.PL zostały zdjęte wszystkie bannery wyborcze kandydatów. Złamaniem prawa jest także agitacja wyborcza poprzez system komentarzy, dlatego też od soboty do niedzieli do godz. 21:00 na portalu została wyłączona możliwość dodawania komentarzy pod wszystkimi artykułami.

Pamiętajcie również, że nie wolno udostępniać reklam kandydatów na Facebooku. Dozwolone jest natomiast zachęcanie do wzięcia udziału w głosowaniu, jednak tego typu akcje nie mogą być organizowane przez kandydatów i ich sztaby.  

Za złamanie ciszy wyborczej grozi kara grzywny. Wynosi ona od 20 do nawet 1000 złotych. Surowszej kary można się spodziewać za publikację sondażów wyborczych. Za upublicznienie takiej informacji w trakcie trwania ciszy wyborczej kara grzywny wynosi od 500 tys. złotych do 1 mln złotych. Co ważne, ta kara nie dotyczy tylko mediów – każda osoba fizyczna, który upubliczni taki sondaż (np. na Facebooku, Twitterze), także podlega takiej karze.

Jednocześnie zapraszamy czytelników ZLUBACZOWA.PL na specjalny serwis wyborczy. Początek w niedzielę po godzinie 21:00.  Gdy tylko poznamy wyniki wyborów od razu podamy je do publicznej wiadomości.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.