Liga okręgowa odrabiała zaległości. Lider traci punkty, w środku tabeli robi się ciasno

W dniu 18.04 (środa) rozegrane zostały zaległe mecze 16 kolejki jarosławskiej klasy okręgowej. W jednym z ciekawszych meczów San Hurko mierzyło się u siebie z klubem MKS Radymno. Santos piwoda po raz pierwszy na wiosne zdobył komplet punktów. Dość niespodzewanie punkty stracił Orzeł Przeworsk.

Mecze 16 serii gier pierwotnie miały odbyć się w dniach 17-18 marca, lecz nie najlepsze warunki atmosferyczne wraz ze złym stanem boisk storpedowały te plany. W pierwotnym terminie rozegrano wówczas tylko jedno spotkanie. Były to derby powiatu lubaczowskiego w którym Pogoń- Sokół Lubaczów pokonała Roztocze Narol 1:0, a sam mecz odbył się na stadionie w Dachnowie.

W tym dniu (18.04) swoje mecze rozegrały m.in. drużyny Orła Przeworsk oraz Huraganu Gniewczyna, a więc najbliżsi rywale drużyn z powiatu lubaczowskiego. Obydwie drużyny w swoich meczach podzieliły się punktami remisując 1:1, co w przypadku klubu z Przeworska, który grał z Motorem Grochowce można uznać jako niespodziankę. Ciekawostką z tego spotkania jest fakt, że Przeworsk stracił bramkę po raz pierwszy od 739 minut. Do Gniewczyny z kolei przyjechał LKS Skołoszów, który w przypadku wygrania tego meczu przeskoczyłby Pogoń-Sokół Lubaczów, jednak po remisie zrównał się punktami z Pogonią (29). Huragan uratował 1 punkt w tym meczu po trafieniu samobójczym gracza Skołoszowa.

Swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w 2018r. odniósł zespół Santosu Piwody, który u siebie pokonał Zorze Zarzecze 1:0 po bramce D. Wysockiego w 75 minucie. Drużyna gości ostatnie kilka minut meczu kończyła mecz w dziesięciu po czerwonej kartce. Dzięki tym trzem punktom, Santos złapał oddech i oddalił się nieco od strefy spadkowej.

W jednym z ciekawszych meczów San Hurko uległo u siebie z klubem MKS Radymno 1:2. Hurko podobnie jak Skołoszów w przypadku zwycięstwa przeskoczyłby zespół z Lubaczowa. Ekipa gości zdobyła gola na wagę trzech punktów w ostatnich minutach meczu.

Po rozegraniu zaległej, 16 kolejki większość drużyn ma rozegranych po 19 meczów. O jedno spotkanie więcej mają tylko dwie drużyny: Orzeł Preworsk oraz MKS Radymno.

W środku tabeli teraz jest duży ścisk, o czym świadczy to, że dwunasty Płomień Morawsko traci 9 punktów do piątego w tabeli MKS Radymno, jednak zespół z Radymna ma rozegrany jeden mecz więcej.

 

Wyniki meczów 16 serii gier:

San Hurko – MKS Radymno 1:2

Motor Grochowce – Orzeł Przeworsk 1:1

KS Kisielów-Pełnatycze – MKS Kańczuga 0:3

Sanoczanka Święte – Biało-Czerwoni Kaszyce 4:0

Pogoń Sokół Lubaczów – Roztocze Narol 1:0

Płomień Morawsko – Start Pruchnik 0:1

Huragan Gniewczyna – LKS Skołoszów 1:1

Santos Piwoda – Zorza Zarzecze 1:0

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: