Kolejne medale dla warcabistek z Oleszyc na Mistrzostwach Europy w Turcji

Gra błyskawiczna 1 miejsce- Oliwia Gancarz, 3 miejsce - Kinga KurakGra błyskawiczna 1 miejsce- Oliwia Gancarz, 3 miejsce - Kinga Kurak

Kapadocja, przepiękna kraina w Turcji jest ponownie szczęśliwa dla naszych warcabistek. Zawodniczki z Oleszyc zdobyły kolejne medale na Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych.

Po wcześniejszej grze klasycznej w poniedziałek i wtorek rozegrano grę aktywną (szybką) i grę błyskawiczną Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Warcabach 100-polowych. Oto kolejne medale podkarpackich warcabistek:

Kinga Kurak (SGU Czarni Oleszyce) – brązowy medal

Zuzanna Bosak (MUKS Libero Basznia Dolna) w kategorii do lat 19 w obu grach zajęła 9 miejsce.

- Bardzo cieszy fakt, że reprezentacja Polski zdobyła na MME 10 medali, to sporo w porównaniu do lat ubiegłych i miło jest, że sześć medali (1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe) pojedzie do województwa podkarpackiego a konkretnie do Oleszyc. - podsumowuje Jan Artymowicz

Partnerem Polskiego Związku Warcabowego, który istotnie dofinansował wyjazd reprezentacji jest CC Games, producent najpopularniejszej aplikacji do gry w warcaby. Wyjazd wsparli także samorządy gminne oraz rodzice naszych warcabistek i warcabistów.

Od lewej-Kinga Kurak, Oliwia Gancarz, Marika GancarzOd lewej-Kinga Kurak, Oliwia Gancarz, Marika Gancarz