Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi

W środku tygodnia wydarzenia w świecie futbolu zdominował temat Superligi, jednak czas wrócić na krajowe podwórko, gdzie czas na kolejną serię gier w naszej rodzimej „Super 1. Lidze”. Jak zaprezentuje się Widzew po przegranej z Sandecją, a także czy ŁKS stać na awans? Zapraszamy na zapowiedź kolejki w oparciu o ofertę zakładów bukmacherskich.

Widzew Łódź

Zwolnienie trenera w Widzewie miało być kołem ratunkowym dla piłkarzy w kontekście walki o awans. Spotkało się ono jednak z negatywnym odbiorem wśród kibiców, ponieważ drużyna całkiem nieźle rozpoczęła rundę wiosenną, a takim ruchem została wybita z rytmu. RTS już w pierwszej rywalizacji po zmianie szkoleniowca miał bardzo trudne zadanie, ponieważ zmierzył się na wyjeździe z rozpędzoną Sandecją, jednak nawet zakłady bukmacherskie nie spodziewały się, że grający w 9 gospodarze wygrają to spotkanie, gdy Widzew zdobył gola kontaktowego na 2:1.

Fakty są takie, że Widzew od początku kampanii 2020/2021 wygrał tylko jedno spotkanie wyjazdowe, co najlepiej pokazuje, z jak dużymi problemami musi mierzyć się ta drużyna w delegacjach. Na pocieszenie dla kibiców trzeba wspomnieć, że w najbliższej kolejce zagrają u siebie, jednak rywalem będzie Górnik Łęczna, czyli drużyna, która również walczy o awans.

Widzewiacy mają na swoim koncie 35 punktów po 25 rozegranych spotkaniach. Taki dorobek nie napawa optymizmem, ponieważ do miejsca dającego prawo gry w barażach tracą cztery oczka, przy jednym meczu zaległym. Dodatkowo nie mogą zapominać, że za ich plecami znajduje się rozpędzona Sandecja, która pokonuje kolejnych przeciwników od czasu zmiany trenera.

Widzew w najbliższej serii gier zmierzy się z wiceliderem tabeli z Łęcznej. Górnik ma 46 punktów na koncie, a także passę trzech kolejnych meczów bez przegranej. Jak zakończy się ta rywalizacja zdaniem zakładów bukmacherskich? Co ciekawe – faworytem dla analityków są gospodarze, więc tutaj pozycja w tabeli nie miała zbyt dużego wpływu na kursy od zakładów sportowych.

Statystyki – Widzew:

- Widzew w ostatniej kolejce przegrał wyjazdowe spotkanie z Sandecją 3:1.
- Rywal Widzewa z ostatniej kolejki kończył mecz w 9.
- Widzew nie wygrał w 3 ostatnich meczach.
- RTS stracił 6 goli w ostatnich 3 meczach ligowych.
- 4 z 5 ostatnich meczów Widzewa to brak wyniku BTTS.
- Spotkanie z Sandecją przegrane 3:1 to jedyny wynik BTTS Widzewa w ciągu ostatniego miesiąca.
- Pierwsze spotkanie z Górnikiem Łęczna zakończyło się remisem 0:0.
- Widzew nie przegrał z tym przeciwnikiem od 2004 roku w meczu o punkty.
- RTS wygrał 2 z 5 ostatnich meczów z Górnikiem Łęczna.
- 3 z 5 ostatnich rywalizacji tych drużyn to remisy.

Więcej na temat lokalnego sportu przeczytasz tutaj -> https://zlubaczowa.pl/index.php/sport-nowe

ŁKS Łódź

Porażka z Arką Gdynia sprawiła, że losy awansu dla Łódzkiego Klubu Sportowego po raz kolejny się mocno skomplikowały. ŁKS, który przez większą część rundy jesiennej dominował rozgrywki, obecnie spadł już na czwartą pozycję w tabeli, a różnice w stawce są minimalne. Kolejna porażka sprawiła, że obecnie mają passę 3 przegranych w poprzednich 4 starciach, więc kibice tego zespołu postawili na zabieg, który sprawdził się w Gdańsku, czyli rozmowę wychowawczą z piłkarzami. Czy jej efekt będzie widoczny już podczas meczu z Koroną?

Zdaniem zakładów bukmacherskich są na to spore szanse, ponieważ Korona w tym sezonie gorzej prezentuje się na swoim boisku, natomiast ŁKS jest faworytem te rywalizacji, jeśli przeanalizujemy proponowane kursy.

Łódzki Klub Sportowy z pewnością zrobi wszystko, aby przełamać się po dwóch kolejnych porażkach. Początek pracy Ireneusza Mamrota nie jest udany, więc jeśli chce utrzymać posadę, to jego drużyna musi punktować, a najlepiej za trzy oczka, ponieważ remisy na finiszu również nie będą mile widziane.

Statystyki – ŁKS:

- ŁKS przegrał dwa ostatnie mecze ligowe.
- Łódzki Klub Sportowy przegrał w 3 z 4 ostatnich meczów 1. Ligi.
- ŁKS ma zaledwie jedno zwycięstwo w ostatnich pięciu starciach ligowych.
- ŁKS przegrał w dwóch ostatnich wyjazdach.
- Łodzianie w dwóch ostatnich meczach wyjazdowych z Koroną nie strzelili ani jednego gola.
- ŁKS przegrał dwie ostatnie delegacje w Kielcach przy wyniku -2,5 gola.
- 5 ostatnich meczów tych drużyn w Kielcach to wyniki bez BTTS’u.
- ŁKS ostatni raz wygrał na wyjeździe 13 marca 2021.
- 5 ostatnich spotkań w Kielcach to wyniki -2,5 gola.
- ŁKS strzelił przynajmniej jednego gola w 3 z 4 ostatnich rywalizacji ligowych.

Zakłady bukmacherskie

Zarówno Widzew, jak i ŁKS są faworytami swoich meczów w najbliższej kolejce, jednak nie można powiedzieć, aby były to pewne zakłady bukmacherskie. Pierwsi zmierza się u siebie z wiceliderem i gdyby nie atut własnego boiska, to byliby skazywani na porażkę, drudzy natomiast po serii dwóch kolejnych przegranych zagrają z doświadczonym przeciwnikiem.

Wśród ciekawych zakładów bukmacherskich na 1. Ligę – warto zwrócić uwagę na Sandecję Nowy Sącz, która kontynuuje znakomitą passę, a jej rywalizacja wyjazdowa z GKS-em Bełchatów, to kolejna okazja dla typerów, aby poprawnie wytypować wygraną Sączersów.

Zagadką pozostaje za to dyspozycja lidera tabeli, który miał długą pauzę, więc nie wiadomo, w jakiej jest dyspozycji. Czy Termalica potwierdzi Ekstraklasowe aspiracje w pojedynku wyjazdowym z GKS-em Jastrzębie? Zdaniem zakładów sportowych – powinna, jednak w 1. Lidze nie można być niczego pewnym.

Spotkania na zapleczu Ekstraklasy możesz również typować w zakładach na żywo, jeśli lubisz na bieżąco reagować na wydarzenia.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: