Strażacy z Lubaczowa wicemistrzami województwa podkarpackiego

fot. KP PSP Lubaczówfot. KP PSP Lubaczów

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie zdobyli drugie miejsce na XXII Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej, które odbyły się 25 lutego w Leżajsku.

Rywalizacja w tegorocznych rozgrywkach pomiędzy reprezentacjami komend powiatowych i miejskich PSP woj. podkarpackiego rozpoczęła się od początku lutego, turniejami eliminacyjnymi, które zostały rozegrane w 4 grupach. Zwycięzcy każdej z grup eliminacyjnych awansowali do turnieju finałowego. W rozgrywkach finałowych zagwarantowany udział miały już wcześniej reprezentacje komendy powiatowej PSP z Lubaczowa jako Mistrz Województwa Podkarpackiego z 2019 roku oraz gospodarz turnieju finałowego tj. komenda powiatowa PSP z Leżajska.

W turnieju finałowym rywalizowało 6 zespołów, oprócz wspomnianych wyżej drużyn gospodarza i mistrza z 2019 r. po przeprowadzonych eliminacjach awansowały reprezentacje komend powiatowych i miejskich ze Stalowej Woli, Strzyżowa, Rzeszowa oraz Tarnobrzega. Rozgrywki turnieju finałowego odbywały się w dwóch grupach po trzy zespoły.

W spotkaniach grupowych  drużyna PSP w Lubaczowie swoje mecze rozgrywała z reprezentacją z Rzeszowa wygrywając 2:0 oraz z reprezentacją ze Strzyżowa również wygrywając 2:0 czym zapewniła sobie awans do półfinału z 1 miejsca w grupie. W meczu półfinałowym  zagrali  z drużyną z komendy miejskiej PSP z Tarnobrzega, wygrywając po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 2:1. Zwycięstwo w spotkaniu półfinałowym dało prawo gry o obronę tytułu mistrzowskiego.

W ostatnim finałowym meczu turnieju drużyna z komendy powiatowej PSP z Lubaczowa spotkała się z drużyną z komendy powiatowej PSP ze Stalowej Woli, która awans do finału uzyskała po zwycięstwie w półfinale nad reprezentacją z Tarnobrzega. Drużyna z Lubaczowa uległa w meczu finałowym reprezentacji strażaków ze Stalowej Woli, która tym samy wywalczyła tytuł „Mistrza Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej 2020 r.

W czasie turnieju doceniono również grę indywidualną reprezentanta PSP w Lubaczowie – nagrodę dla najlepszego atakującego turnieju odebrał Mirosław Tkaczyk.

Drużyna PSP w Lubaczowie wystąpiła w składzie:
asp. Damian Stachów – kapitan drużyny,
mł. asp. Krzysztof Jabłoński
asp. Piotr Hanus
mł. kpt. Dariusz Żrałka
asp. sztab. Maciej Ditrich
ogn. Krzysztof Tymczyszyn
str. Mirosław Tkaczyk –
str. Adrian Antonik
mł. asp. Łukasz Mazur
kpt. Dariusz Wałczyk – kierownik drużyny.

Duże osiągnięcie w tegorocznych mistrzostwach jest wynikiem solidnie przepracowanego okresu przygotowawczego, strażacy z PSP w Lubaczowie niejednokrotnie poświęcając swój wolny czas poza służbą, brali udział miedzy innymi w rozgrywkach „Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej” organizowanej przez MOSiR w Lubaczowie.

Źródło: KP PSP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: