Leśnicy z Oleszyc zdobyli brązowy medal na turnieju siatkówki w Leżajsku

fot. Nadleśnictwo Leżajskfot. Nadleśnictwo Leżajsk

W sobotę (27.04) w Leżajsku odbył się 17 Turniej Piłki Siatkowej Leśników z Podkarpacia o puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników, Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie. Leśnicy z Oleszyc zajęli trzecie miejsce.

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie organizowany jest od 17 lat. Co roku zawody odbywają się w różnych nadleśnictwach. W tym roku gospodarzem było Nadleśnictwo Leżajsk, w zmaganiach udział wzięło 14 drużyn.

Turniej rozpoczęto od rejestracji zawodników, odprawy sędziów i kapitanów drużyn. Następnie przystąpiono do zawsze emocjonującego losowania grup i poszczególnych miejsc. W wyniku losowania siatkarze z Nadleśnictwa Oleszyce znaleźli się w grupie z leśnikami z Tuszymy, Leska oraz Narola. Mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym”.

Leśnicy Nadleśnictwa Oleszyce w fazie grupowej zajęli pierwsze miejsce. Najpierw pokonali 2:0 reprezentantów Tuszymy, później wygrali z leśnikami z Leska 2:0, a w ostatnim grupowym meczu mając pewny awans do ćwierćfinału przegrali z reprezentantami Nadleśnictwa Narol 2:1 .

W ćwierćfinale pracownicy Nadleśnictwa Oleszyce pewnie pokonali leśników z Sieniawy 2:0.

W półfinale siatkarze z Nadleśnictwa Oleszyce przegrali z ubiegłorocznym mistrzem i jak się później okazało także tegorocznym czempionem Nadleśnictwem Kolbuszowa 2:0.

W meczu o brąz leśnicy z Oleszyc ponownie zmierzyli się z Nadleśnictwem Tuszyma, wygrywając ponownie 2:0.

Najlepszym atakującym turnieju został zawodnik Oleszyc Marcin Maksymowicz. Nasza drużyna otrzymała także wyróżnienie za grę fair-play.

Nagrody oraz okazały puchar wręczała m.in.  Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie Grażyna Zagrobelna.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: