Kąpiele aromaterapeutyczne – jakie olejki wybrać?

Nerwowy dzień w pracy i natłok domowych obowiązków to gotowy przepis na zmęczenie i destrukcyjny stres. W trosce o własne zdrowie zarówno fizyczne, jak i duchowe warto znaleźć czas na efektywną relaksację organizmu. Wykorzystaj olejki eteryczne i za ich pomocą stwórz sobie rytuał, który pozwoli Ci ukoić nerwy i odprężyć spięte ciało. O tym, jakie olejki eteryczne wybrać i jak je stosować, dowiesz się z poniższego artykułu.

Olejki eteryczne i zapachowe

Skuteczność olejku uzależniona jest przede wszystkim od jakości surowców, pozyskanych do jego produkcji.  Wybierając wyciągi roślinne, upewnij się, że korzystasz z oferty wiarygodnego dostawcy, takiego jak https://zdrowy.sklep.pl/kategoria/olejki-eteryczne. Szerokim łukiem należy omijać produkty, których nazwa sugeruje, że jest to olejek zapachowy/aromatyzowany. W swoim składzie mogą one bowiem zawierać substancje szkodliwe, metale ciężkie i oleje gorszej jakości. W rezultacie kąpiele aromaterapeutyczne z wykorzystaniem takich olejków pogorszą Twoje samopoczucie i stan skóry i niekorzystnie wpłyną na pracę narządów wewnętrznych. Tylko naturalne olejki eteryczne posiadają właściwości terapeutyczne. Jednym z najpopularniejszych wyciągów roślinnych o działaniu uspokajającym i wyciszającym jest olejek lawendowy (https://zdrowy.sklep.pl/olejek-eteryczny-lawendowy-lawenda-organiczny-instytut-aromaterapii). Kobiety z nieregularnych cyklem miesiączkowym, a także borykające się ze stanami depresyjnymi o podłożu seksualnym lub rozrodczym, powinny rozważyć stosowanie wysokiej jakości olejku różanego. W walce z osłabionym układem odpornościowym świetnie sprawdzi się wyciąg z eukaliptusa, sosny, drzewa herbacianego lub mięty pieprzowej.

Stosowanie olejków podczas kąpieli

Najbezpieczniejszym sposobem aromaterapii podczas kąpieli jest korzystanie z dedykowanego dyfuzora, który znajdziesz w ofercie Zdrowego Sklepu (https://zdrowy.sklep.pl/). Funkcjonowanie takiego urządzenia polega na kilkugodzinnym rozpraszaniu olejków eterycznych w pomieszczeniu.  Decydując się na kąpiel z dodaniem kilku kropli ulubionego olejku, ze względu na jego stężoną formułę, nie rekomenduje się dodania go bezpośrednio do wody. Można spróbować połączyć go z solą do kąpieli, mlekiem lub aloesem, ale i te sposoby nie pozwolą na poprawne rozcieńczenie olejku. Jednym ze sposobów jest dodanie wyciągu roślinnego do żelu pod prysznic lub płynu do kąpieli. Jednak najczęściej zaleca się wykorzystanie oleju bazowego. Od Ciebie zależy, jaki wybierzesz. Olej z pestek winogron, kokosowy, a może jojoba?  Rozpuszczając w nim wyciąg roślinny sprawisz, że Twoja kąpiel będzie posiadała jeszcze więcej właściwości zdrowotnych. Pozwól sobie na chwilę zapomnienia z ciepłą wodą opływającą Twoje ciało, delikatną muzyką w tle i aromatem olejków eterycznych.