1 września: II Międzynarodowy Festiwal Pieśni Legionowej

W Lubaczowie odbędą się eliminacje powiatowe do II Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej - konkursu muzycznego dla solistów: śpiewaków, piosenkarzy i wokalistów powyżej 16. roku życia.

Uczestników zobaczymy na scenie Miejskiego Domu Kultury 1 września o godz. 11:00. Natomiast Koncert Galowy Laureatów oraz zaproszonych gości odbędzie się o godz. 17:00.
Uczestnicy solidnie powinni przygotować się do konkursu, bo jest o co walczyć. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł, drugiego – 800 zł, a trzeciego – 500 zł. Finał zaplanowano w dniach 16-17 września w Pruszkowie. Tego dnia laureatom wręczone zostaną zdecydowanie wyższe nagrody pieniężne. Zdobywcy Grand Prix wręczony zostanie czek na 10 000 zł, drugiego – na 5 000 zł, a trzeciego – na 3 000 zł. Przyznane zostaną także trzy wyróżnienia po 1 000 zł.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w konkursie powinny do 20 sierpnia na adres e-mail: biuro@mfpl.eu przesłać dokumenty zgłoszeniowe oraz swoje nagrania muzyczne 2 utworów konkursowych wraz z podkładami muzycznymi w formacie WAVE lub dobrej jakości mp3. W przypadku ich braku można wykonywać utwory a cappella lub z jednym akompaniatorem. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Festiwalu: www.mfpl.eu.

Organizatorami Eliminacji Podkarpackich do II edycji Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej są: Fundacja Kultura z Pasją Wojciech Bardowski, Stowarzyszenie Edukacyjne Ziemi Węgrowskiej Zofia Paczóska, Burmistrz Miasta Lubaczowa Krzysztof Szpyt oraz Miejski Dom Kultury w Lubaczowie.

Festiwal Pieśni Legionowej powstał w 2017 roku, a jego twórcą jest Wojciech Bardowski, który z powodzeniem zrealizował w latach 2017-2020 jego cztery edycje w formule – ogólnopolskiej. Od roku 2021 festiwal funkcjonuje w formule – międzynarodowej. Eliminacje rejonowe odbędą się w wybranych miastach w Polsce i zagranicą. Wydarzenie wspierają instytucje samorządowe, instytucje kultury, stowarzyszenia i firmy prywatne.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: