http://zlubaczowa.pl/images/wybory-2018.jpg

"Dość układów i układzików". Rozmowa z kandydatem na burmistrza Cieszanowa Wiesławem Kudybą

Nie bójmy się więc, 21 października dać czerwoną kartkę całej drużynie Pana Zadwornego. -  mówił w rozmowie z portalem ZLUBACZOWA.PL kandydat na burmistrza Cieszanowa Wiesław Kudyba.

Redakcja ZLUBACZOWA.PL: Publikowane przez Pana w social media informacje na temat Gminy Cieszanów wywołały liczne kontrowersje.

Wiesław Kudyba: Zdaję sobie sprawę, że wielu osobom w lokalnej społeczności te informacje mogą popsuć nie tyleż dobre samopoczucie co „świetnie” prosperujące „biznesy”. Mimo to uważam, iż mieszkańcy mają prawo poznać prawdę skrywaną za szczelnie zamkniętymi dla osób postronnych drzwiami gabinetu Pana Burmistrza. Pod każdym ze słów które napisałem i napisze na FB podpisuję się i ręczę swoim nazwiskiem za ich prawdziwość. (profil kandydata można obejrzeć tutaj – przyp. redakcja).

Nie boi się Pan, że te wpisy które dotknęły wielu wpływowych ludzi zaszkodzą Panu w przyszłości.

Przyszłość można budować jedynie na prawdzie. Doświadczenia pokazują że często jej cena jest bardzo wysoka. Nie jestem jednak w tej walce osamotniony. Wspiera mnie ogromna rzesza mieszkańców, którzy tak samo ja mają dość układów i układzików. Mają dość sytemu kastowego! A właściwie rodzinno-koleżeńsko - kastowego. Wiem, że wielu ludzi stało się już nie tyleż więźniami tej sytuacji ile zakładnikami. Wiele osób boi się zareagować czy zgłosić otwarcie swój sprzeciw w obawie przed szykanami. Szczęśliwie przy wyborczej urnie nikt nie spotka strażnika lokalnego układu. Odpowiadając na pytanie wiem co spotkało ludzi, których mariaż cieszanowskiej polityki i biznesu wymiótł z zajmowanych stanowisk. Mimo to nie cofnę się ani o krok.

Co Pana skłoniło do wystartowania w wyborach.

Powodów jest kilka i są one złożone, trudno powiedzieć, które konkretnie zadecydowały o tym, że przyjąłem propozycję. Zimą otrzymałem kilkadziesiąt telefonów od osób, które dobrze znam i od osób z którymi jestem na per Pan, a które namawiały mnie lub przekonywały, że powinienem wystartować w  wyborach na stanowisko Burmistrza. Najbardziej dla mnie niezwykłe były telefony z zagranicy, dzwoniły osoby z Holandii, Irlandii, Niemiec i niektóre z tych osób deklarowały, że jak wystartuje, to przyjadą przed wyborami i pomogą mi w kampanii. I chyba był to moment w którym zrozumiałem jak wiele osób oczekuje zmian. Wybory pokażą czy tych osób jest więcej, czy w dalszym ciągu więcej jest tych, którym jest dobrze teraz. Ale nie mogłem tych sygnałów zlekceważyć, bo parafrazując słowa znanej piosenki można powiedzieć, że „Drugi raz mogą nie poprosić mnie wcale”. Ale też były znamienne dla mnie sytuacje  sprzed czterech lat, kiedy to po przegranych wyborach przez Panią Broź jeden z mieszkańców Cieszanowa spotkał mnie na mieście i mówi, Panie Wieśku znowu się nie udało, mówię mu, no nie udało się!. Po chwili dodaje, coś Panu powiem, oczywiście wcześniej głosowałem na Pana Wróbla, a teraz na Panią Broź ale tak naprawdę to Pan powinien wystartować i pokonać obecnego Burmistrza, za to co on Panu zrobił. Bo pamiętam, kontynuuje ta osoba jak Pan chodził po Cieszanowie i namawiał na głosowanie  na pana Z Zadwornego i jak go Pan zachwalał i chyba to był błąd. To takie osobiste powody, one są dla mnie ważne ale nie najważniejsze, ważniejsze jest to co dotyczy mieszkańców bo wbrew uprawianej propagandzie sukcesu sytuacja w gminie Cieszanów  w niektórych obszarach jest dramatyczna.

Jak wyglądała geneza tej współpracy z ?

W 2000 roku zostałem radnym Rady Miejskiej w Cieszanowie i 1 czerwca tego samego roku podjąłem prace w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Po krótkim czasie zostałem skierowany przez ówczesnego wicewojewodę Pan Marka Kuchcińskiego na szkolenie Trenerów Europejskich, co dało mi ogromną jak na tamte czasy wiedzę, o Unii Europejskiej, o funduszach o możliwościach jakie się pojawią w momencie kiedy Polska wstąpi do Unii Europejskiej.  Wtedy wpadłem na szatański jak się później okazało pomysł i zaproponowałem panu Z Zadwornemu, żeby kandydował na Burmistrza a ja zostanę jego zastępcę. Nawet pamiętam dokładnie ten dzień bo akurat wtedy  ukradli mi samochód i z tą propozycją do pana Z Zadwornego jechałem autobusem z Rzeszowa. W tym samym dniu z mojej strony padła propozycja, że po dwóch kadencjach się zmienimy, ja wystartuje w wyborach na Burmistrza a pan  Z Zadworny zostanie moim zastępcą.

Jak nie trudno się domyśleć z tych ustaleń nic nie wyszło?

Nie trzeba się niczego domyślać, pan Z Zadworny miał dwie możliwości, albo dotrzymać obietnicy albo się mnie pozbyć, wybrał opcję dla siebie               lepszą i bezpieczniejszą. Ale żeby była jasność na potwierdzenie tych słów nie mam żadnego cyrografu podpisanego krwią, po prostu rozmowa dwóch kolegów przy stole którzy dokonują pewnych ustaleń. Dla dżentelmenów słowo mówione znaczy tyle samo co słowo pisane, ale kluczem jest w słowie „dżentelmeni”.

Czy nie przeszkadzało Panu, że pan Z Zadworny zawsze był kojarzony z PSL, a Pana droga polityczna to PC a później Prawo I Sprawiedliwość.

Pana Zadwornego bardziej traktowałem jako kolegę a nie przysłowiowego PSL-owca, bardziej jak Zdzicha a nie pana Z Zadwornego. Żeby być lojalnym wobec swojej partii o zgodę na wspólne kandydowanie poprosiłem pana Marka Kuchcińskiego, który wówczas był już posłem i szefem partii w województwie podkarpackim. Pan Kuchciński obecny Marszałek , powiedział, jeżeli go dobrze znasz, jeżeli to twój kolega, jeżeli to osoba prawa, uczciwa, szlachetna to startujcie razem, masz moją zgodę.

Czyli trzymając się symboliki dostał Pan….. zielone  światło na wspólne kandydowanie.

Tak to bardzo trafne określenie, ale prawdziwe kłopoty ze wspólnego kandydowania miałem w kole powiatowym PiS w Lubaczowie, bo wszyscy znali pana Z Zadwornego z pracy w Starostwie jako członka Zarządu Powiatu i ta opinia była bardzo negatywna. Na każdym zarządzie PiS musiałem bronić pana Z Zadwornego i się tłumaczyć ze wspólnego kandydowania, musiałem to robić tak bardzo przekonywująco, że jak się później okazało niektórzy moi koledzy partyjni swoimi drogami sprawdzali, czy ja czasami nie zapisałem się do…….. PSL-u. Powiedzieć, że mi z tego powodu teraz wstyd, to tak jakby nic nie powiedzieć. Do dnia dzisiejszego nie mogę zrozumieć, jak mogłem się aż tak bardzo pomylić. Razem ze mną swój entuzjazm i wyborczy kapitał źle ulokowało setki osób. Dziś nadszedł czas, gdy możemy naprawić ten błąd.

Zdaje sobie Pan sprawę że ma Pan bardzo trudnego kontrkandydata.

Mam tego absolutną świadomość, że wcale nie będzie łatwo, ale w tych wyborach chciałbym mówić o tematach ważnych ale niekoniecznie łatwych dla Pana Burmistrza. Pan Zadworny na pewno będzie się chwalił inwestycjami, teledyskiem, festiwalami, jakimiś imprezami wykresami itp. Jak Go znam to będzie się starał narzucić taką narrację. Ja się pytam ile miejsc pracy do naszej Gminy ściągnęły te wszystkie działania pseudo-promocyjne. Ilu młodych ludzi mogło liczyć na pomoc gminy przy rozwijaniu swojej działalności gospodarczej. Owszem kultura jest istotnym elementem życia Gminy, lecz w chwili obecnej w ocenie wielu mieszkańców służy ona do promocji politycznych i co najgorsza prywatnych interesów niektórych osób. Jest bardzo duże embargo na informację z urzędu, a które należą się mieszkańcom jak „psu buda”. Podam drobny przykład.  Występiłem do burmistrza z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej na temat zakupu działek gminnych przez pewną grupę osób, radnych i biznesmenów na których powstają intratne inwestycje. Burmistrz przedłuża sobie termin do dnia…….22-10-2018 r. czyli dzień po wyborach. Ludzie mają prawo o tym się dowiedzieć przed pójściem do urn. Takiej buty i urzędniczego cwaniactwa nie spodziewałem się po „Urzędzie przyjaznym petentowi”. Miałem się do tego odnieść i napisać, ze po wyborach to sam sobie te informację uzyskam, ale zrezygnowałem z tej złośliwości, bo wiem, „że pycha kroczy przed upadkiem”.

Jak zakończy się wyborczy bój?

Gdybym nie miał przekonania o możliwości wygrania i rozmontowania lokalnego układu to oczywiście nie podjąłbym się takiego wezwania, jest duże zmęczenie (nie)rządami ekipy Pana Zadwornego. W gminie bowiem wszystko się toczy wokół inwestycji na pokaz, sztuczne lodowisko jest tego najlepszym przykładem, remont szkoły w Kowalówce za kilkaset tysięcy złotych, w której w klasach I-III uczy się trójka dzieci – co stanie się z tą szkoła gdy rodzice przeniosą tę małą grupkę uczniów do innych placówek.  Musimy mówić o trudnych sprawach finansowych, poręcznie majątkowe dla firmy PROTOS, jest tego najlepszym przykładem a odzew w sieci pokazuje jak bardzo mieszkańcom brakuje wiadomości.

Wracając do kwestii poręczenia spotkał się Pan z zarzutem, że Pan  nie wie o czym pisze?

Piszę o uchwale Nr XLVI/131/2017 w sprawie poręczenia, podjętej przez Radę Miejską w Cieszanowie, piszę o informacji zawartej w CEiDG, ze firma PROTOS ma siedzibę pod adresem Nowe Sioło Osiedle 24, w tej lokalizacji oprócz trawy i chaszczy nic nie ma!!! Piszę o tym, że majątek tej firmy został zabezpieczony przez sekcję ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Wydziału V Gospodarczego Sądu Rejonowego w Rzeszowie, w końcu podaję informację którym lasem dokonano zabezpieczenia, a wiec chyba wiem o czym piszę tym bardziej, że wszystkie informacje mam poparte dokumentami. Na koniec zadaję pytanie, czy to wszystko jest…. normalne?

Czy w tej sprawie zwracał się Pan do Pana Burmistrza z prośbą o jakieś wyjaśnienia?

Oczywiście, pytałem o wniosek, który powinna złożyć firma, która oczekuje poręczenia, bez efektu, pytałem o zabezpieczenie poręczenia, odpowiedź brzmiała, że „ w celu poręczenia kredytu przez Gminę nie jest wymagana opinia RIO, opinie prawne o możliwości poręczenia, opinie banku czy tez monitoring sytuacji ekonomicznej beneficjenta”. Wynika z tego, że wystarczy „podnieść rękę i przycisnąć guzik”. Ile potrzeba dokumentów, żeby otrzymać kredyt w banku , wie każdy, kto choć raz spróbował wziąć kredyt.  W gminie Cieszanów, „procedura” jest uproszczona! Osoba zainteresowana nie musiała nawet się pojawić na sesji Rady. Pytanie brzmi czy Radni poznali właściciela firmy PROTOS jako osoby pełniące funkcje publiczne. Czy też źródłem ich nonszalanckiej i ryzykownej jak pokazało życie decyzji były prywatne wspomnienia. Bo coś musiało ich pchnąć do podniesienia dłoni podczas głosowania. Rządząca ekipa zrobiła prezent przedsiębiorcy gdyż, w warunkach uczciwej konkurencji musiał by zapłacić w banku lub innej powołanej do tego instytucji. Czy komuś przyszło do głowy co się stanie gdy pewnego dnia dobroduszni włodarze Gminy wpadną na pomysł by – skoro raz się już udało – poręczyć całym majątkiem Gminy jakieś „rozwojowej” firmie. Przy urnach mamy szansę do tego nie dopuścić!

A więc w Pana ocenie co należy zrobić z tą sprawą

Mamy do czynienia z odpowiedzialnością karną i polityczną, od karnej nie jestem ja, ja mam tylko opinię z której wynika, że poręczenie firmie w której gmina nie ma udziałów jest.. niedopuszczalne i mamy w mojej i nie tylko ocenie przekroczenie uprawnień i jest to sankcjonowane. Druga odpowiedzialność to ta polityczna i za kilkadziesiąt dni każdy będzie w tej sprawie podejmował decyzję, czy akceptuje to co się dzieje czy nie, moc wyborów jest potężna, trzeba tylko z niej skorzystać. Czasami trzeba mieć odwagę powiedzieć „non passumus”

Sytuacja wydaje się być trudna i skomplikowana czy jest Pan gotów się z nią zmierzyć po ewentualnych wygranych wyborach.

Jak Pan zaznaczył sytuacja jest trudna i skomplikowana ale trzeba umieć i być gotowym na podejmowanie trudnych decyzji i jeszcze trudniejszych wyzwań, to po pierwsze po drugie bezcenne jest dla mnie to że do współpracy zaprosiłem ludzi którzy posiadają doświadczenie w kwestiach ekonomicznych, ekonomistów oni na tą współpracę przystali. Postawili tylko jeden warunek. Koniec ze składaniem czczych obietnic. Idziemy po władzę po to aby oddać ją mieszkańcom naszej Gminy. Czego przykładem będzie budżet obywatelski oraz pełna przejrzystość w oświadczeniach majątkowych oraz gospodarowaniu na mieniu Gminnym.

Słowa uczą lecz to przykłady pociągają czy może Pan powiedzieć coś konkretniej?

Proszę bardzo jeden z radnych uzyskuje dopłaty z Gminnego majątku pomimo tego że jako radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na majątku Gminy. Kolejny radny kupuje działkę od Gminy i zapomina o tym wspomnieć w swoim oświadczeniu majątkowym. To z takimi patologiami gospodarczymi chcemy walczyć.

Brał Pan czynny udział w wyborach kiedy o funkcję burmistrza ubiegał się pan Z.  Wróbel i pani B. Broź, wtedy się nie udało, co musi się stać teraz, żeby wynik był taki jaki Pan oczekuje.

Układ  gra ostro ma bowiem bardzo wiele do stracenia, zarówno kiedy startował pan                   Z. Wróbel jak i pani B. Broź w ostatnim dniu pojawiły się fejki, czyli nieprawdziwe informacje dotyczące ich domniemanej rezygnacji. Jesteśmy gotowi że i tym razem usłużni emisariusze rozniosą „dobrą nowinę”, dlatego już teraz mieszkańców gminy Cieszanów chcę uprzedzić, że to co pojawi się w ostatni dzień będzie miało tyle wspólnego z prawdą co górnik z górami. Nie wycofam się z wyborów. Drugą namiętną grą Układu jest straszenie wszystkich dookoła, ze jak przyjdzie nowy Burmistrz to wszystkich pozwalnia. Jest to oczywista nieprawda i już teraz chciałbym zdementować tego typu informację i jeżeli ktoś coś takiego będzie rozpowiadał to będzie zwyczajnie kłamał. Pragnę jednak jasno zaznaczyć, że po 21 października z pomocą wyborców w Urzędzie i jednostkach podległych nie będzie już miejsca dla prywaty, arogancji i mobbingu. Nasi oponenci z całą pewnością będą siać ferment wśród strażaków czy kół gospodyń wiejskich.  Otrzymawszy od społeczeństwa mandat zaufania jakim będzie nasze zwycięstwo w wyborach udowodnię, że jestem w stanie współpracować z każdym bez względu na prywatne sympatie i poglądy polityczne. Strażak ryzykując życie nie pyta czy ratowane życie i dobytek ma poglądy polityczne. Apeluje więc o nie wykorzystywać ich szlachetności do rozgrywek politycznych.

Czyli rozumiem, że na swój temat również spodziewa się Pan nieprawdziwych informacji.

To jest oczywiste, że jak się nie ma argumentów, to się ucieka do fałszywych informacji, żeby grać na emocjach. Żelaznym tematem kampanii jest pan E. Dziaduła, jak startował pan Z.Wróbel to poszła informacja, że pan E. Dziaduła zostanie zastępcą, jak startowała pani                 B. Broź to mówiono, że to On napisał Jej przemówienie na zebrania, teraz się pojawiła informacja, ze jak ja wygram to będzie kierował mną z tylnego siedzenia, to bardzo mało oryginalne, przecież można było wymyśleć, że będzie mną kierował… Jarosław zawsze to coś innego a jak brzmi… Ucinając dyskusję jeżeli wygram wybory i zostanę burmistrzem to funkcję zastępy zaproponuje panu Markowi Leja obecnemu kierownikowi PT KRUS w Lubaczowie przez wiele lat związanemu z bankowością spółdzielczą, to powinno na zawsze uciąć fałszywe spekulację.

Diagnoza zastanej sytuacji jest bardzo istotna, ale tez dla wyborców rzeczą nie mniej ważną a może i ważniejszą jest program, proszę pokrótce o nim opowiedzieć.

Uczciwa analiza szesnastoletnich rządów pana Z. Zadwornego jest niezbędnym elementem układania planu na następne lata, byłbym nieuczciwy wobec mieszkańców gminy Cieszanów gdybym powiedział, że pan Z. Zadworny niczego nie zrobił, albo, że wszystko co zrobił jest złe, tak nigdy nie twierdziłem i tak nie twierdze, potrafię docenić rzeczy dobre i potrzebne, problem tkwi w czym innym. Problem tkwi w tym, że Pan Burmistrz nakłada absolutne embargo na rzeczy, które są dla niego niewygodne a to utrudnia rzetelną analizę. Po wtóre podejmuje decyzje, które są korzystne dla niektórych osób lub dla niewielkiej grupy a są absolutnie niekorzystne dla społeczeństwa. Przykład dyskontów ich powstanie w Cieszanowie spowodowało, że dookoła rynku i w najbliższej okolicy jest 16 lokali do wynajęcia lub pustostanów, takiej sytuacji nie widziałem w żadnej gminie w której byłem, żeby nie szukać daleko, proszę spojrzeć na Narol, Tarnogród, nie wspomnę o Sieniawie porównywalnej miejscowości, w której są dwa banki, sklepy komputerowe, restauracje, itp. a są to miejscowości, które mają porównywalne budżety, między Sieniawą a Cieszanowem istnieje przepaść jeżeli chodzi o rozwój. W naszym programie będziemy starali się położyć akcenty, na sprawy, które tą różnicę będą powoli niwelować. Nasz program opiera się na 8 filarach tj. edukacja, infrastruktura, bezpieczeństwo publiczne, program dostępność+, budownictwo mieszkaniowe, przedsiębiorczość, pomoc społeczna, kultura rekreacja i sport. W trakcie kampanii będziemy bardzo szczegółowo omawiać poszczególne obszary tak aby nasz program był jasny, czytelny i akceptowalny przez mieszkańców a przede wszystkim możliwy do zrealizowania, chcę aby nasz program był zobowiązaniem wobec mieszkańców i chcę żebyśmy mogli kiedyś powiedzieć „dotrzymaliśmy słowa w rządzie dotrzymaliśmy i w samorządzie”.

Dziękuję za rozmowę chyba że chciałby Pan coś dodać na koniec?

Na koniec chciałbym przede wszystkim podziękować tym wszystkim osobom, które mi pomagają, są to trudne sprawy ale musimy o nich mówić żeby być uczciwymi wobec siebie. W tym miejscu chciałbym podziękować min. panu Józefowi Witko z Dachnowa, osobie która zdemaskowała gigantyczne nieprawidłowości przy budowie ścieżek rowerowych w Gminie. Nie bójmy się więc, 21 października dać czerwoną kartkę całej drużynie pana Z.  Zadwornego.

Wiesław Kudyba to  nauczyciel, prawnik, wieloletni dyrektor Szkoły Podstawowej w Chotylubiu, trener ds. Unii Europejskiej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie, były zastępca Burmistrza Cieszanowa, dyrektor Zakładu Obsługi Gminy, prezes ZUK Sp. z o.o, Wicedyrektor Szkoły Pomaturalnej COSINUS w Rzeszowie, w latach 2008-2010 Dyrektor Regionalny w Korporacji Prawno-Finansowej   „Feniks” w Lublinie. Doradca merytoryczny, trener, wykładowca, koordynator projektów unijnych w takich firmach jak: Podkarpacka Akademia Przedsiębiorczości w Rzeszowie, Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Przemyślu, Instytut Rynku Pracy-Fundacja Nowy Staw. Dyrektor Regionalny w firmie Coral Club Internatinal, menadżer w czeskiej firmy Starlife. Członek Korpusu Służby Cywilnej. Trener Zarządzania, posiadający kompetencje do zarządzania firmą średnią- do 250 osób.

Działalność polityczną Wiesław Kudyba rozpoczął w roku 1991, kiedy to został członkiem Porozumienia Centrum, od roku 2001 jest w Prawie i Sprawiedliwości, wieloletni Pełnomocnik PiS i członek Zarządu Powiatowego.

 

Komentarze   

Uuuuu
+4 # Uuuuu 2018-09-24 15:04
Dzentelmen nie moze byc z psl u. Jedno wyklucza drugie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Gbur
+8 # Gbur 2018-09-24 15:24
Nie ma to jak pani poseł profesor Pawłowicz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
psycholog
+3 # psycholog 2018-09-24 19:09
Cytuję Uuuuu:
Dzentelmen nie moze byc z psl u. Jedno wyklucza drugie


Pan kandydat ma nienawiść w oczach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jan123
+1 # Jan123 2018-09-24 23:23
Tak ZZ ma. Ma Pan/ Pani raję
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
sołtys
+1 # sołtys 2018-09-24 15:37
Myslę że tym pustosłowiem kandydata na burmistrza wyborcy nie dadzą się omamić.Obrał nurt rozliczeniowy gdzie wszelkie instytucje powałane do kontroli prześwietlały tematy podnoszone przez Pana Kudybę tj.NIK ,CBA ,Prokuratura ,Urząd Marszłkowski ,Urząd Wojewódzki i obecnie RIO.Niczego się nie doszukano bo wszystko prowadzone jest w sposób jasny i transparentny przy otwartej kurtynie.Gmina rozwija się na wszystkich płaszczyznach ,piękne szkoły po modernizacji Nowe Sioło wieś ,Niemstów ,Nowy Lubliniec Kowalówka to ostatnie tematy ,wcześniej Cieszanów Sobieskiego i stara szkoła w Dachnowie ,polityka senioralna ,zagospodarowan a synagoga , opieka nad osobami z dysfunkcjami SdS,piękne stadiony i obiekty rekreacyjno sportowe ,prawie nowa flota wozów strażackich w strażnicach ,własna niezależna gospodarka wodno ściekowa i śmieciowa ,drogi gminne i powiatowe prawie w 100 wycackane ,chodników przybyło ,ochrona zabytków godna podkreślenia ,biblioteka w szesnastce najlepszych w Polsce , centrum kultury z ciekawą ofertą prężne KGW i LKS mega CRF, szeroka współpraca m.narodowa to są fakty namacalne .Zero wizji na przyszłość ze strony P.Kudyby tylko nurt rozliczeniowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
+7 # Wyborca 2018 2018-09-24 15:49
Teraz wymień ile powstało miejsc pracy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bez-radni
+16 # Bez-radni 2018-09-24 16:15
Zaraz Sołtys z BIEDRONKĄ wyjedzie, na której wiadomo kto kasiorkę łupi :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca123
+3 # Wyborca123 2018-09-24 15:54
Cytuję sołtys:
Myslę że tym pustosłowiem kandydata na burmistrza wyborcy nie dadzą się omamić.Obrał nurt rozliczeniowy gdzie wszelkie instytucje powałane do kontroli prześwietlały tematy podnoszone przez Pana Kudybę tj.NIK ,CBA ,Prokuratura ,Urząd Marszłkowski ,Urząd Wojewódzki i obecnie RIO.Niczego się nie doszukano bo wszystko prowadzone jest w sposób jasny i transparentny przy otwartej kurtynie.Gmina rozwija się na wszystkich płaszczyznach ,piękne szkoły po modernizacji Nowe Sioło wieś ,Niemstów ,Nowy Lubliniec Kowalówka to ostatnie tematy ,wcześniej Cieszanów Sobieskiego i stara szkoła w Dachnowie ,polityka senioralna ,zagospodarowana synagoga , opieka nad osobami z dysfunkcjami SdS,piękne stadiony i obiekty rekreacyjno sportowe ,prawie nowa flota wozów strażackich w strażnicach ,własna niezależna gospodarka wodno ściekowa i śmieciowa ,drogi gminne i powiatowe prawie w 100 wycackane ,chodników przybyło ,ochrona zabytków godna podkreślenia ,biblioteka w szesnastce najlepszych w Polsce , centrum kultury z ciekawą ofertą prężne KGW i LKS mega CRF, szeroka współpraca m.narodowa to są fakty namacalne .Zero wizji na przyszłość ze strony P.Kudyby tylko nurt rozliczeniowy

Człowieku takim tekstem to dzieci w przedszkolu możesz paść a nie dorosłych ludzi. Co z tego że wy kulturę dla społeczeństwa budujecie. Powiedz ile ludzi z tego korzysta. Straże weź się nie osmieszaj to szukanie elektoratu. The Niezapominajki polewka na całą Polskę ( ktoś mógł je chociaż wymowy nauczyć). Nurt pro ukraiński. Na drogach gminnych to zarośla na 2m i sławny CRF co trzeba dopłacać. Więc się urzedasie nie kompromituj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bez-radni
+19 # Bez-radni 2018-09-24 16:07
Niezapominajki i ich mega teledysk z błędem ortograficznym! !!! Tacy wykształceni w tej gminie, a Józia nie potrafią napisać!!! Zwróćcie uwagę, na te karteczki na drzewie "JUZIA" i później jeden z motocyklistów "JUZIĘ" w parku drugi raz pokazuje :D

WSTYD !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bez-radni
+13 # Bez-radni 2018-09-24 16:11
Dziennikarz TVP3, po akcji z lepieniem pierogów i nagrywaniem teledysku, na żywo: "TEGO NIE DA SIĘ ODZOBACZYĆ" wystarczający komentarz, jak postrzegane są te nasze GWIAZDY
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Aa
+8 # Aa 2018-09-24 15:55
O Panu Dzidule zapomnial Pan
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
+11 # Wyborca 2018 2018-09-24 15:47
Dobre. Jazda z nimi. Popieram
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klakier
+20 # Klakier 2018-09-24 15:55
Sołtysie, remonty szkół owszem, ale Kowalówka? Nawet dziesięciorga dzieci w całej szkole nie ma. W Cieszanowie ciężko podzielić klasę 25 osobową z uczniami z zaburzeniami na 2 mniejsze, a tu utrzymywanie szkoły i pieniądze na jej remont są, CHOre... No ale widocznie dyrektor musi mieć godziny i paru nauczycieli, którzy nie mając wykształcenia uczą wszystkiego od matematyki do historii, a co! Nie można? U nas wszystko można.

Może mi sołtys powie jak wygląda wf z jedna osoba w klasie ? ? Bo moja wyobraźnia tego nie ogarnia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bez-radni
+14 # Bez-radni 2018-09-24 16:13
Gry zespołowe na pewno to mocna strona Kowalówki:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bez-radni
+17 # Bez-radni 2018-09-24 16:13
Gry zespołowe na pewno to mocna strona Kowalówki:D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Myślący
+17 # Myślący 2018-09-24 16:40
Ale jaki normalny rodzic posyła dziecko do klasy jednoosobowej?? Przecież to patologia, a później dzieci nie mogą odnaleźć się w molochach 30 osobowych. A o tych nauczycielach multi-kulti, to nie tylko w Kowalówce głośno. Dziś nawet polonista może zostać wuefistą, matematykiem, geografem, a potem rodzicu płacz i płać za lekcje prywatne u ludzi, którzy z wykształceniem siedzą w domu, bo nie są namaszczeni lub nie mają korzeni dachnowskich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaciekawiona
-5 # Zaciekawiona 2018-09-25 20:40
Cytuję Myślący:
Ale jaki normalny rodzic posyła dziecko do klasy jednoosobowej?? Przecież to patologia, a później dzieci nie mogą odnaleźć się w molochach 30 osobowych. A o tych nauczycielach multi-kulti, to nie tylko w Kowalówce głośno. Dziś nawet polonista może zostać wuefistą, matematykiem, geografem, a potem rodzicu płacz i płać za lekcje prywatne u ludzi, którzy z wykształceniem siedzą w domu, bo nie są namaszczeni lub nie mają korzeni dachnowskich


Konkrety proszę, którzy nauczyciele są tacy niekompetentni bądź nie mają odpowiedniego wykształcenia? Czy sprawdził Pan, ile faktycznie dzieci z małych szkółek chodzi na prywatne lekcje?

Dla mnie "patologią" są również te 30-osobowe klasy, gdzie słabsze dziecko nie ma szans na nauczenie się czegokolwiek. Ono tam po prostu przepada, bo nauczyciel nie ma dla niego czasu. Dzieci przeciętne zresztą też swoich zdolności nie rozwiną, ale zostaną przeciętne. No, chyba, że rodzic pośle swojego syna/córkę na zajęcia dodatkowe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Edukacja
+5 # Edukacja 2018-09-25 21:26
Patologia są klasy 30 osobowe jak i 2-3 osobowe. A jak już Pani taka ciekawa, to powiem Pani, że zarabia Pani ucząc 2 dzieci, poprawiając 2 zeszyty, 2 sprawdziany tyle samo co nauczyciel 25 uczniów. I to już Pani nie przeszkadza? Zapraszam do dużej szkoły, po co takie talenty marnują się na peryferiach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaciekawiona
-4 # Zaciekawiona 2018-09-26 12:13
Cytuję Edukacja:
Patologia są klasy 30 osobowe jak i 2-3 osobowe. A jak już Pani taka ciekawa, to powiem Pani, że zarabia Pani ucząc 2 dzieci, poprawiając 2 zeszyty, 2 sprawdziany tyle samo co nauczyciel 25 uczniów. I to już Pani nie przeszkadza? Zapraszam do dużej szkoły, po co takie talenty marnują się na peryferiach


Pracuję w dużej szkole zdecydowanie nie znajdującej się na peryferiach, więc za propozycję podziękuję. Dobrze mi tam, gdzie jestem.

Zdaję sobie sprawę, że z zewnątrz może wyglądać to właśnie w ten sposób: "A za co oni właściwie biorą kasę?". Słyszeliście o szkołach prowadzonych przez Stowarzyszenia? Ja owszem. I szczerze powiem, że podziwiam osoby, które po 15 bądź 20 latach pracy przy pełnym etacie (a czasami też godzinach ponadwymiarowyc h) i mając stopień nauczyciela dyplomowanego godzą się na zarobki w granicach 1500-1800zł netto (zaznaczam, że jestem pewna tego, co piszę; nie są to tylko pogłoski przesyłane "pocztą pantoflową"). A jak to wygląda w szkołach prowadzonych przez gminy? Proszę sprawdzić w Karcie Nauczyciela. Zapewniam, że różnice są znaczne.

Poza tym, praca w szkole to również osławiona "papierologia". W dużych placówkach przygotowanie dokumentacji rozkłada się na kilkanaście osób, natomiast o żadnych podziałach praktycznie mowy nie ma. Zwykle ta sama osoba przygotowuje (powiedzmy) Statut, plan pracy zespołu, plan pracy wychowawcy, swoje PSO. Pewnie powiecie, że wszystko można znaleźć w Internecie. Ok, można. Jednak wszystko trzeba później dostosować do swojego miejsca pracy, a z tym jest już sporo zabawy. Do tego trzeba też dołożyć przygotowanie dekoracji/gazet ek (na które zwykle nikt nawet uwagi nie zwraca, ale spróbujcie raz zapomnieć - zauważą i skomentują), znalezienie wierszy na Dzień Babci i Dziadka oraz Dzień Matki. To wszystko spada na jedną może dwie osoby.

Czy nadal więc uważa Pan/Pani, że nauczyciele w małych szkołach robią mniej niż ci w większych?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Edukacja
+1 # Edukacja 2018-09-27 14:35
Każdy wychowawca pisze plany dla siebie, chyba jeden nauczyciel za drugiego roboty nie odwala. Co do uroczystości, to proszę mi powiedzieć, ile tych wierszy Pani potrzebuje dla 3 osób? Próby chyba też nie są jakąś organizacyjną mordęgą. Z drugiej strony chciałabym poogladąć Jasełka w 3 osobowym składzie:) co do gazetek i dekoracji, nie raz, nie dwa jedna dekoracja jest powielana na różne uroczystości, lub delikatnie modyfikowana. Poza tym za te 1800zł to chyba też trzeba coś robić:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaciekawiona
-6 # Zaciekawiona 2018-09-25 20:27
Wiecie, co? W tej dyskusji o szkołach ogólnie, a Kowalówce w szczególności, jedna rzecz mnie zaciekawiła: ile z wypowiadających się tu osób faktycznie tam było? Pokażcie mi dowód na braki w wykształceniu tamtejszej kadry. Jak na razie takie teksty o ludziach uczących (nie wiem, strzelam) kilkanaście lat wydają mi się wysoce krzywdzące. Samo "gadanie" zupełnie mnie nie przekonuje. Wypisywać różne rzeczy każdy może, ale sprawdzić samemu to już się nie chce (bo zakładam, że nikt się tam nie pofatygował zobaczyć, popytać).

Może jestem dziwna, ale "chore" (cytując przedmówcę) wydaje mi się wożenie dzieciaków do Cieszanowa, chociaż szkoła jest pod nosem. I nie mam tu na myśli tylko Kowalówki (chociaż tam takie zachowanie jest nagminne), ale też Niemstów. "Chore" jest zapisywanie pociechy do 30-osobowej grupy, w której owa pociecha się gubi, gdy za rogiem mogłaby rozwinąć swoje możliwości w kilkuosobowej grupie. To nad takim zachowaniem rodziców należałoby się zastanowić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Edukacja
+4 # Edukacja 2018-09-25 21:20
Niech mnie Pani oświeci i powie jak sobie wyobraża wf w klasie nawet 2-3 osobowej? Pracę w grupach, burzę mózgów i inne metody ? A co do wykształcenia, chce mi Pani powiedzieć, że każdy nauczyciel uczy tego co studiował 5 lat? Czy czasem z niby braku kadry nie uczycie wszystkiego jak leci? Nie oszukujcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zaciekawiona
-2 # Zaciekawiona 2018-09-26 12:33
Cytuję Edukacja:
Niech mnie Pani oświeci i powie jak sobie wyobraża wf w klasie nawet 2-3 osobowej? Pracę w grupach, burzę mózgów i inne metody ? A co do wykształcenia, chce mi Pani powiedzieć, że każdy nauczyciel uczy tego co studiował 5 lat? Czy czasem z niby braku kadry nie uczycie wszystkiego jak leci? Nie oszukujcie


Nie jestem w-f-istką, więc nie mam prawa do wypowiadania się w sprawach tego przedmiotu. Wyobrażenia nie mają tu nic do rzeczy. Tylko wiedza i praktyka mają.

Co do przedmiotów: metody aktywne (burza mózgów, itp.) w klasie 3-osobowej są jak najbardziej do zrobienia. Trzeba przy tym dość mocno pokombinować, ale się da.

Mogę natomiast powiedzieć na swoim przykładzie, jak wygląda uczenie: 3 lata studiów licencjackich, 2 następne magisterka, później studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i kolejne w edukacji wczesnoszkolnej (ponieważ dyrektorka szkoły, gdzie pracuję postawiła takie wymagania, odmowa nie wchodziła w grę). Przez 10 lat pracy zawodowej nie zdarzyło mi się prowadzić przedmiotu, do którego nie mam kwalifikacji.
Wiem natomiast, że takie sytuacje się zdarzają (np. informatyk uczący techniki). Zwykle są to przedmioty pokrewne, z którymi nauczyciel świetnie daje sobie radę. Są to też zwykle pojedyncze zajęcia, a nie prowadzenie przedmiotu przez cały rok szkolny, ponieważ na to trzeba mieć pisemną zgodę kuratora oświaty (wiem, sprawdziłam), a z tym jest zbyt wiele zachodu. Chociaż - sytuacja z Waszego podwórka (sprawdziłam) - w zeszłym roku w Niemstowie techniki uczył w-f-ista (od razu zaznaczam - nie wiem, jak to wygląda obecnie). Czy mi się to podoba - nie, ponieważ nie są to przedmioty pokrewne, a ten nauczyciel nie był w żaden sposób przygotowany do uczenia techniki.

I taka prośba: "oszustwo" to dość mocne słowo. Zanim się go użyje naprawdę warto popytać i dowiedzieć się, jak wygląda rzeczywistość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klika
+2 # Klika 2018-09-26 22:27
Przepraszam, że się wtrace, w te dyskusję. Czy Pani nie wie, czy już nie pamięta, kto sprowadził te stowarzyszenia na nasze ziemie? Nie pamięta Pani, jaka to innowacje chciał zaprowadzić nasz obecny burmistrz? Szkoły miała prowadzić spółka która w swej działalności miała nawet wypas owiec:D
Krótką pamięć mamy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tola
0 # Tola 2018-10-18 22:08
Cytuję Zaciekawiona:
Cytuję Edukacja:
Niech mnie Pani oświeci i powie jak sobie wyobraża wf w klasie nawet 2-3 osobowej? Pracę w grupach, burzę mózgów i inne metody ? A co do wykształcenia, chce mi Pani powiedzieć, że każdy nauczyciel uczy tego co studiował 5 lat? Czy czasem z niby braku kadry nie uczycie wszystkiego jak leci? Nie oszukujcie


Nie jestem w-f-istką, więc nie mam prawa do wypowiadania się w sprawach tego przedmiotu. Wyobrażenia nie mają tu nic do rzeczy. Tylko wiedza i praktyka mają.

Co do przedmiotów: metody aktywne (burza mózgów, itp.) w klasie 3-osobowej są jak najbardziej do zrobienia. Trzeba przy tym dość mocno pokombinować, ale się da.

Mogę natomiast powiedzieć na swoim przykładzie, jak wygląda uczenie: 3 lata studiów licencjackich, 2 następne magisterka, później studia podyplomowe z wychowania przedszkolnego i kolejne w edukacji wczesnoszkolnej (ponieważ dyrektorka szkoły, gdzie pracuję postawiła takie wymagania, odmowa nie wchodziła w grę). Przez 10 lat pracy zawodowej nie zdarzyło mi się prowadzić przedmiotu, do którego nie mam kwalifikacji.
Wiem natomiast, że takie sytuacje się zdarzają (np. informatyk uczący techniki). Zwykle są to przedmioty pokrewne, z którymi nauczyciel świetnie daje sobie radę. Są to też zwykle pojedyncze zajęcia, a nie prowadzenie przedmiotu przez cały rok szkolny, ponieważ na to trzeba mieć pisemną zgodę kuratora oświaty (wiem, sprawdziłam), a z tym jest zbyt wiele zachodu. Chociaż - sytuacja z Waszego podwórka (sprawdziłam) - w zeszłym roku w Niemstowie techniki uczył w-f-ista (od razu zaznaczam - nie wiem, jak to wygląda obecnie). Czy mi się to podoba - nie, ponieważ nie są to przedmioty pokrewne, a ten nauczyciel nie był w żaden sposób przygotowany do uczenia techniki.

I taka prośba: "oszustwo" to dość mocne słowo. Zanim się go użyje naprawdę warto popytać i dowiedzieć się, jak wygląda rzeczywistość.

Jeśli chodzi o te małe szkoły, to sytuacja, jak dla mnie nie jest korzystna dla dziecka. Klasy kilkuosobowe, bądź łączone. Nie ma tu konkurencji, zero wspierania się. Co oni wiedzą o wspólnych grach. Jak te dwoje, czy troje zachoruje, to co robi wtedy nauczyciel? W klasie łączonej nie można za wiele nauczyć. Nauczyciel nie ma czasu, aby zająć się jedną klasą. Dzieci tracą i przychodzą potem do dużej szkoły zagubione. Z tego, co wiem to piękna szkoła w Ns nie ma nawet sali gimnastycznej, ale za to jest tam przedszkole. Kiedy dzieci będą przywożone do Cieszanowa będzie im lepiej. Nie będzie 30 osób w klasie, będą podzielone. Zauważyłam jednak jedno: autobusy szkolne są drogie, tak samo, jak i stołówka ( talerz zupy z kromką chleba 4,5!)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
1984
+16 # 1984 2018-09-24 15:58
Prawdę wam rypie to się pienicie. Prawda w oczy kole. Wasz koniec jest bliski i nieunikniony panie darmozjadzie soltys
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawda
-2 # Prawda 2018-09-26 12:32
W wywiadzie napisano ze kandydujący był dyrektorem firmy, opinie o tej firmie poniżej.

Na stronie www.gazeta.pl w zakładce forum proszę wpisać w wyszukiwarce nazwę tej firmy czyli Korporacja Prawno Finansowa Feniks w Lublinie albo korporacja feniks w Lublinie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Fakir
+12 # Fakir 2018-09-24 16:01
To jego ekscelencja ZZ będzie miał ciężki orzech do zgryzienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oni juz byli
+13 # oni juz byli 2018-09-24 16:11
do wymiany stary na nowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kasieńka
+9 # Kasieńka 2018-09-24 16:20
Z całego świata dzwonili, żeby kandydował :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klakier
-1 # Klakier 2018-09-24 17:03
Żebyś za trochę to Ty z zagranicy do domu nie dzwoniła
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xyz
+9 # Xyz 2018-09-24 16:46
Ten fragment o zamianie po dwóch kadencjach. Jak się samemu planowało układziki z Zadwornym to wtedy było dobrze? Tak bardzo prawe i szlachetne zachowanie do momentu, w którym dawny "koleś wykolesiował"? Nagle zwrot o 180 stopni i mówimy nie? To, że paru znajomych powiedziału Panu że powinien wystartować na burmistrza, nie oznacza, że się Pan na niego nadaje. Tym wywiadem raczej nie zysk Pan wyborców. Nie mówię, że obecny burmistrz jest w czymś lepszy, czy też bardziej się nadaje. Jak dla mnie obydwaj Panowie z jednego wozu startowaliscie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lubicz
0 # lubicz 2018-09-24 16:50
JAK U RUSKICH:

W tym samym dniu z mojej strony padła propozycja, że po dwóch kadencjach się zmienimy, ja wystartuje w wyborach na Burmistrza a pan Z Zadworny zostanie moim zastępcą.

PISOWSKA REGIONALNA SAMODZIELNOŚĆ;

. Żeby być lojalnym wobec swojej partii o zgodę na wspólne kandydowanie poprosiłem pana Marka Kuchcińskiego

POKAZCIE SAMORZAD W LUBACZOWSKIM KTORY PRZYCIĄGNĄL WIEKSZEGO INWESTORA

Ja się pytam ile miejsc pracy do naszej Gminy ściągnęły te wszystkie działania pseudo-promocyjne

NOWY UKŁAD;

.Gdybym nie miał przekonania o możliwości wygrania i rozmontowania lokalnego układu to oczywiście nie podjąłbym się takiego wezwania, jest duże zmęczenie (nie)rządami ekipy Pana Zadwornego.

LUDZIE PANA ZERO O TYM WIEDZA? I NIE DZIALAJĄ?!

Mamy do czynienia z odpowiedzialnoś cią karną

ROZUMIEM ZE CHODZI O TEN LEPSZY SORT

Idziemy po władzę po to aby oddać ją mieszkańcom naszej Gminy

SKĄD TO ZNAMY?;-) POLSKA NIM STOI?;-)

Drugą namiętną grą Układu j

DOKLADNIE!!! BEDĄ INNI (NAWET WIEMY KTO)

ze jak ja wygram to będzie kierował mną z tylnego siedzenia, to bardzo mało oryginalne,

ZMIANA RETORYKI? GMINA NIE BYLA W RUINIE? BEZ DRÓG ITP

byłbym nieuczciwy wobec mieszkańców gminy Cieszanów gdybym powiedział, że pan Z. Zadworny niczego nie zrobił, albo, że wszystko co zrobił jest złe,

REASUMUJĄC, KOLES MNIE WYKOLEGOWAŁ, NO TO JA (MY) GO TERAZ WYRUCHAMY! PRZECIEŻ TERAZ RZĄDZI TKM I JA (MY) TEŻ BEDZIE TKM
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kasta
+6 # Kasta 2018-09-24 18:32
Cytuję lubicz:
JAK U RUSKICH:

W tym samym dniu z mojej strony padła propozycja, że po dwóch kadencjach się zmienimy, ja wystartuje w wyborach na Burmistrza a pan Z Zadworny zostanie moim zastępcą.

PISOWSKA REGIONALNA SAMODZIELNOŚĆ;

. Żeby być lojalnym wobec swojej partii o zgodę na wspólne kandydowanie poprosiłem pana Marka Kuchcińskiego

POKAZCIE SAMORZAD W LUBACZOWSKIM KTORY PRZYCIĄGNĄL WIEKSZEGO INWESTORA

Ja się pytam ile miejsc pracy do naszej Gminy ściągnęły te wszystkie działania pseudo-promocyjne

NOWY UKŁAD;

.Gdybym nie miał przekonania o możliwości wygrania i rozmontowania lokalnego układu to oczywiście nie podjąłbym się takiego wezwania, jest duże zmęczenie (nie)rządami ekipy Pana Zadwornego.

LUDZIE PANA ZERO O TYM WIEDZA? I NIE DZIALAJĄ?!

Mamy do czynienia z odpowiedzialnością karną

ROZUMIEM ZE CHODZI O TEN LEPSZY SORT

Idziemy po władzę po to aby oddać ją mieszkańcom naszej Gminy

SKĄD TO ZNAMY?;-) POLSKA NIM STOI?;-)

Drugą namiętną grą Układu j

DOKLADNIE!!! BEDĄ INNI (NAWET WIEMY KTO)

ze jak ja wygram to będzie kierował mną z tylnego siedzenia, to bardzo mało oryginalne,

ZMIANA RETORYKI? GMINA NIE BYLA W RUINIE? BEZ DRÓG ITP

byłbym nieuczciwy wobec mieszkańców gminy Cieszanów gdybym powiedział, że pan Z. Zadworny niczego nie zrobił, albo, że wszystko co zrobił jest złe,

REASUMUJĄC, KOLES MNIE WYKOLEGOWAŁ, NO TO JA (MY) GO TERAZ WYRUCHAMY! PRZECIEŻ TERAZ RZĄDZI TKM I JA (MY) TEŻ BEDZIE TKM


Przestań się bawić w rozkładanie na czynniki pierwsze. Po pierwsze wygrywasz zdania z kontekstu ci zmienia ich sens po drugie anty PIS nikt nie głosował na PiS a rządzą w kraju to ciekawe. Po trzecie powiat lubaczowski rządzony przez zdradziecki PSL ani to chłopi ani strażakiem to taka prostytutka polityczna. I co my mamy jako powiat z tego ? Jedynie to Mirosława K zresztą burmistrz zrobił go obywatelem honorowym Cieszanowa:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lubicz
-2 # lubicz 2018-09-24 20:00
pisowski slowotok najlepszy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jaśko muzykant
+3 # Jaśko muzykant 2018-09-24 16:51
wyborco123 trzeba być wybitnym nieogarem żeby negować straże które są szukaniem elektoratu wg ciebie .weż przywdziej mundur strażacki to poznasz istotę ich działanie ,Niezapominajki to nasze " dobro narodowe" i sam coś zaproponuj a nie obrażaj pań seniorek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca123
+3 # Wyborca123 2018-09-24 17:20
Cytuję Jaśko muzykant:
wyborco123 trzeba być wybitnym nieogarem żeby negować straże które są szukaniem elektoratu wg ciebie .weż przywdziej mundur strażacki to poznasz istotę ich działanie ,Niezapominajki to nasze " dobro narodowe" i sam coś zaproponuj a nie obrażaj pań seniorek

Wiesz jak się coś zaczyna robić to się to robi dobrze albo wcale. Myślisz że ludzie bylejakość teraz kupują?. Co do Pań. Nie mam nic przeciwko nim. Mogę się założyć że to był pomysł albo Pana burmistrza albo Pana Piotrowskiego. Człowieku temat straży to znam bardzo bardzo dobrze i wiem co mówię. Kolego wylicz te działania . Chyba tymi nowymi autami wożenie wieńca na dożynki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosolik
-8 # Rosolik 2018-09-24 19:18
Dokładnie drogi wyborco 123 jestem za tym by te wozy sprzedać, a strażacy niech rowerami jadą na akcję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosół
+6 # Rosół 2018-09-24 20:00
Skoro zabierasz głos rozeznanie kto i ile razy jeździ na "akcje"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
szef
+2 # szef 2018-09-24 16:56
Admin! pobodka! stan rownowagi! Najwyzszy czas narobić plusiki, tudzież minusiki-wiadom o pod jakimi postami. Wieczorem ma być wszystko ok. Zrozumiano?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rambo
+5 # Rambo 2018-09-24 17:11
Ja pier## jeśli to choć w połowie prawda to fajne koryta się porobiły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
spy
+15 # spy 2018-09-24 17:13
" jeden z radnych uzyskuje dopłaty z Gminnego majątku pomimo tego że jako radny nie może prowadzić działalności gospodarczej na majątku Gminy. Kolejny radny kupuje działkę od Gminy i zapomina o tym wspomnieć w swoim oświadczeniu majątkowym. To z takimi patologiami gospodarczymi chcemy walczyć."
Czemu Pan Kudyba nie zgłosi tego do prokuratury?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kasta
+9 # Kasta 2018-09-24 18:34
A bamber z NS jak kupił teren? Uzyskałem informacje że nie jest na sprzedaż a za trochę król lasu kupił
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tola
0 # Tola 2018-10-18 22:23
Cytuję Kasta:
A bamber z NS jak kupił teren? Uzyskałem informacje że nie jest na sprzedaż a za trochę król lasu kupił

Ten " bamber " jak go nazywasz daje ludziom pracę! Wraz ze swoją żoną potrafią pomóc. Można na nich liczyć. Nie są egoistami. Wszystko co mają to ich bardzo ciężka praca. Niestety są czasem zbyt naiwni. Podają rękę by pomóc i niestety nie jednokrotnie tracą bardzo dużo. Zanim ocenisz poznaj ich, bo może się kiedyś okazać, że będziesz ich potrzebować. Bamber? Chyba przemawia przez Ciebie zazdrość!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kiero
+9 # Kiero 2018-09-24 17:14
Mistrzu ratuj nas!! Stołki odpadają od du...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kamil
+3 # kamil 2018-09-24 17:14
Miejsca pracy......... temat przedwyborczy w calym powiecie, ale co mamy do zaoferowania? Peryferia peryferii z dostaniem się do powiadu drogami prawie jak z kocimi łbami, kto tu przyjdzie? po co? O kadrze nie wspomne bo zaraz co drugi poczuje sie urazony. populizm przedwyborczy, miejsca pracy (czytaj zaklady)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
spy
+3 # spy 2018-09-24 17:16
"Do dnia dzisiejszego nie mogę zrozumieć, jak mogłem się aż tak bardzo pomylić. Razem ze mną swój entuzjazm i wyborczy kapitał źle ulokowało setki osób. Dziś nadszedł czas, gdy możemy naprawić ten błąd."
Dlaczego Pan Kudyba używa liczby mnogiej? Przecież to on sam się pomylił, jak twierdzi.
A kto mi da gwarancję, że teraz nie pomyli się on po raz drugi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
no i proszę
-5 # no i proszę 2018-09-24 17:20
Cytuję spy:
"Do dnia dzisiejszego nie mogę zrozumieć, jak mogłem się aż tak bardzo pomylić. Razem ze mną swój entuzjazm i wyborczy kapitał źle ulokowało setki osób. Dziś nadszedł czas, gdy możemy naprawić ten błąd."
Dlaczego Pan Kudyba używa liczby mnogiej? Przecież to on sam się pomylił, jak twierdzi.
A kto mi da gwarancję, że teraz nie pomyli się on po raz drugi?


wiadomosci.wp.pl/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
*
+7 # * 2018-09-24 17:25
Oprócz jazdy po Zadwornym brak jakiegokolwiek pomyslu na gmine. Atakiem Kudyba chce cos ugrac, ale to raczej takie masło maślane... Cały czas to samo obecna władza zla Kudyba dobry bo dzwonilo do niego kilku znajomych zeby startował. Zero konkretów, zero pomysłu...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
.
-3 # . 2018-09-24 22:01
!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
John
+13 # John 2018-09-24 17:38
Dzwonili ze świata. Potwierdzam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca2018
+5 # Wyborca2018 2018-09-24 17:45
Uważam że lepiej byłoby podać jakieś konkretne informacje na temat swojego pomysłu na sprawowanie władzy w gminie aniżeli tylko atakować i szkalować obecnego burmistrza, ale widać każdy robi to w czym jest dobry.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosolik
+5 # Rosolik 2018-09-24 18:24
Mam nadzieję, że jako PiSiorski portal, zrobicie również wywiady z innym kandydatami niż PiS :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hehehe
0 # Hehehe 2018-09-24 18:25
To chyba kandydat Kudyba was uderzył w czuły punkt że tak skomlicie. Czyżby to prawda była? Proszę poczytać program KWW Gmina Cieszanów tam dopiero zero konkretów. O przepraszam wspierać kulturę buhhaha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosół
+10 # Rosół 2018-09-24 18:44
Cytuję Hehehe:
To chyba kandydat Kudyba was uderzył w czuły punkt że tak skomlicie. Czyżby to prawda była? Proszę poczytać program KWW Gmina Cieszanów tam dopiero zero konkretów. O przepraszam wspierać kulturę buhhaha.

Wydaje się że to prawda bo znająca Pana Zadwornym już by do sądy poszedł z tym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawda inna
0 # Prawda inna 2018-09-26 12:39
Do sądu nie można bo kandydat niezarejestrowa ny, nie ma wpisu na PKW i tak jak z premierem sąd oddali sprawę, taka to dobra zmiana, można pluć na drugiego do woli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
!!!!
+5 # !!!! 2018-09-24 19:13
Pan Kudyba ma taką fantazję że powinien zająć się pisaniem bajek dla dzieci. Mógłby zrobić niezłą karierę patrząc na to co pisze na swoim profilu na fb oraz co mówi w wyżej opublikowanym wywiadzie.
Brak pomysłu na kampanie. Szukanie dziury w całym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosół
0 # Rosół 2018-09-24 20:04
Dziury w układzie to fakt. Boicie się oj boicie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ogórkowa
+5 # Ogórkowa 2018-09-24 20:25
Bronicie tego PIS-owca a tak na prawde nie ma pojecia o zarzadzaniu pracowal w tylu miejscach i nigdzie na dłuzej nie zagrzal miejsca na dłuzej.......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
m,m,bj
-2 # m,m,bj 2018-09-24 22:48
Cytuję Ogórkowa:
Bronicie tego PIS-owca a tak na prawde nie ma pojecia o zarzadzaniu pracowal w tylu miejscach i nigdzie na dłuzej nie zagrzal miejsca na dłuzej.......

Podobnie jak Cencora....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zz
+5 # zz 2018-09-25 12:02
jakie inwestycje były zrealizowane przed Cencorą, jakie podczas jego Kadencji a jakie po??? proponuję dobrze się przyglądnąć...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wyborca
+2 # wyborca 2018-09-25 20:33
tCytuję !!!!:
Pan Kudyba ma taką fantazję że powinien zająć się pisaniem bajek dla dzieci. Mógłby zrobić niezłą karierę patrząc na to co pisze na swoim profilu na fb

to co jest nieprawdą z tego co napisał??
co zmyślił ??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tytoń
-1 # Tytoń 2018-09-24 19:29
P R O P A G A N D A
P I S
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jestemnatak
-1 # Jestemnatak 2018-09-24 20:11
Skoro Pan Kudyba zgłasza swoją kandydaturę to musi mieć pomysł na najbliższe 4 lata także myślę, że warto dać mu szansę się wykazać :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kasieńka
+2 # Kasieńka 2018-09-24 21:16
To niech ujawni swoje pomysły, bo z wywiadu nic się nie dowiedziałam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek
-2 # Marek 2018-09-26 11:48
Nie ujawni, bo jak się ZZ dowie to zrobi to i przypisze sobie zasługi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jurek
-4 # Jurek 2018-09-24 20:16
Nie kradnij!!!! Nie kradnij!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nie troll
+5 # nie troll 2018-09-24 20:28
Udowodniono, że PiS zatrudniał trolli internetowych do pisania pochlebnych komentarzy na temat obozu rządzącego i negatywnych na poprzednią władze. Widać, że dalej to robią nawet na tym portalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
trolinio
-2 # trolinio 2018-09-24 20:36
dobrze że ich do urzędu nie zatrudnił :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
bedzie źle
-1 # bedzie źle 2018-09-24 20:55
JEST ŹLE!!!!!!!!!!!! !!!!!! bedzie jeszcze gorzej Wiesiu!11111111 111
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec
+9 # mieszkaniec 2018-09-24 21:19
Tak jak wcześniej to zauważono bardzo dużo zarzutów i błędów jest wytykanych w wywiadzie. Jedynym plusem Pana Kudyby były by błędy Pana Zadwornego? Chce być Pan Burmistrzem dla ludzi a zaczyna Pan swoją kampanię wyborczą od ataków. Aby rządzić ,,głupimi" ludźmi w zupełności to wystarczy. Tylko o jaki elektorat Pan zabiega a może stanowisko w zupełności wystarczy?(nie ważne kim byle rządzić) Chciałbym żeby miał Pan tak dobry plan gospodarowania gminą który przekona mieszkańców i inwestorów do działania na tym terenie( a skoro jest z Panem sztab kompetentnych ludzi to nie będzie problemem) że nie będą potrzebne takie przepychanki kto kogo ograł. Chcę zagłosować na osobę która będzie pracować, przekona mnie swoim planem działania. Jeśli ma Pan takie szerokie grono odbiorców to ilu ludzi mógł by Pan zachęcić. Szczegółowe rozwinięcie tych 8 filarów to powinien być pierwszy krok kampanii. Pisze Pan o bardzo dużym własnym doświadczeniu, jak chce Pan wykorzystać te kontakty aby rozwinąć gminę? A może ważniejsze Pytanie- Co już Pan zrobił w tym temacie? tego oczekują wyborcy! Tu znajdzie Pan nasze głosy! Samą oceną obecnego burmistrza nie zbiera Pan głosów a wręcz ludzie mają dosyć wszechobecnej przepychanki politycznej. Mądry burmistrz potrafi zaprezentować swoje atuty i pomysły aby przekonać wyborców a nie skupia się wyłącznie na ataku. Pracę obecnego burmistrza możemy ocenić po efektach jego pracy. Chciałbym żeby Pan również zaprezentował swoje osiągi i jaki korzyści ma albo będzie miała nasza gmina.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wyborca
+4 # wyborca 2018-09-24 21:51
efektem pracy burmistrza Z.i radnych jest poręczenie majątkiem gminy osobie, która później ogłosiła upadłość! i to jest problem, gmina może stracić 80 ha gruntów, to jest problem i z tego rządzących trzeba rozliczyć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wiesmac
+1 # wiesmac 2018-09-26 16:16
A czy pan kandydat juz zapomniał o swoich wyczynach jak był u władzy, czy ktoś go z tego rozliczył?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
0 # Wyborca 2018-09-25 08:23
Cytuję mieszkaniec:
Tak jak wcześniej to zauważono bardzo dużo zarzutów i błędów jest wytykanych w wywiadzie. Jedynym plusem Pana Kudyby były by błędy Pana Zadwornego? Chce być Pan Burmistrzem dla ludzi a zaczyna Pan swoją kampanię wyborczą od ataków. Aby rządzić ,,głupimi" ludźmi w zupełności to wystarczy. Tylko o jaki elektorat Pan zabiega a może stanowisko w zupełności wystarczy?(nie ważne kim byle rządzić) Chciałbym żeby miał Pan tak dobry plan gospodarowania gminą który przekona mieszkańców i inwestorów do działania na tym terenie( a skoro jest z Panem sztab kompetentnych ludzi to nie będzie problemem) że nie będą potrzebne takie przepychanki kto kogo ograł. Chcę zagłosować na osobę która będzie pracować, przekona mnie swoim planem działania. Jeśli ma Pan takie szerokie grono odbiorców to ilu ludzi mógł by Pan zachęcić. Szczegółowe rozwinięcie tych 8 filarów to powinien być pierwszy krok kampanii. Pisze Pan o bardzo dużym własnym doświadczeniu, jak chce Pan wykorzystać te kontakty aby rozwinąć gminę? A może ważniejsze Pytanie- Co już Pan zrobił w tym temacie? tego oczekują wyborcy! Tu znajdzie Pan nasze głosy! Samą oceną obecnego burmistrza nie zbiera Pan głosów a wręcz ludzie mają dosyć wszechobecnej przepychanki politycznej. Mądry burmistrz potrafi zaprezentować swoje atuty i pomysły aby przekonać wyborców a nie skupia się wyłącznie na ataku. Pracę obecnego burmistrza możemy ocenić po efektach jego pracy. Chciałbym żeby Pan również zaprezentował swoje osiągi i jaki korzyści ma albo będzie miała nasza gmina.

Część ludzi proszę Pana ma dość ignorancji i buty władzy. Dość układów, ukladzikow. Skoro jest tak dobrze tto dlaczego jest tak źle? Proszę przypomnieć sobie kampanię wyborczą Pana Zadwornym sprzed 16 lat . Wypłynął na wodzie gminnej. Następnie powstały spółki spoleczki z prezesami i całą świtą. A teraz prezesa do szkoły posłali .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
On
0 # On 2018-09-24 22:37
I tak wygra Z.Zadworny przestancie ludzie bredzic.....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Cieszanow
+11 # Cieszanow 2018-09-24 22:52
Wygra wygra bo dziala robi ludzie ja jestem kierowca bylem w roznych gminnach w Polsce i powiem szczerze Cieszanow i okolice to widac ze tutaj dzieje sie cos
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Orczyk
-6 # Orczyk 2018-09-24 23:26
W d..... byłeś g.... widziałeś. Chyba najdalej to w Gorajcu byleś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PP
+5 # PP 2018-09-25 05:54
Ty nie orczyk, ty cep jesteś!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosolik
+2 # Rosolik 2018-09-25 08:16
Użytkownik Orczyk to przykład elektoratu PiSiaków :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
+2 # Wyborca 2018-09-25 08:23
Dzieje się dla wybrańców nie zaprzecze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
+5 # Wyborca 2018-09-25 08:52
Może w gminach za granicą też pan kierowca bywał. Pewnie też lepiej w ekscelencji ZZ ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klakier
+4 # Klakier 2018-09-25 13:39
Na pewno woził kółko adoracji na Węgry i uczestniczył w pochówku jednego z bohaterów wegoerskich, który poległ na jednej z uczt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mistrzunio
+6 # Mistrzunio 2018-09-25 22:05
Hahaha klakier rozbawiles mnie do łez:) chyba najlepszy kabareciarz nie ująłby tego lepiej :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Cieszanow
0 # Cieszanow 2018-09-25 16:03
Noo jezdzilem ale nie z burmistrzem tylko prywatnie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wyborca
+2 # wyborca 2018-09-25 09:22
Cytuję Cieszanow:
Wygra wygra bo dziala robi ludzie ja jestem kierowca bylem w roznych gminnach w Polsce i powiem szczerze Cieszanow i okolice to widac ze tutaj dzieje sie cos

Nawet Kudyba sam pisze ze nieuczciwe byłoby mówienie że Zadworny nic nie zrobił, ba nieuczciwy byłoby mówienie że zrobił niewiele. Ale do pełnej oceny trzeba poznać też drugą stronę medalu. A z drugiej strony ten medal nie jest złoty i kładzie się na nim różnych spraw które Burmistrz mógł rozwiązać odrobiną dobrej woli czyli odpowiedzieć Kudybie na pytania. Mógł zachować odrobinę ostrożności i inaczej poprowadzić sprawę poręczenia (np. pokazać radnym wniosek firmy o gwarancję, pokazać opinię prawną o możliwości poręczenia czy nawet poprosić bank o opinię) Nie byłoby teraz przepychanek o tą sprawę. Zwróćmy uwagę że gmina określa uchwałami wszelkie zasady funkcjonowania niestety nie znalazłem uchwały która okreslałaby zasady przyznawania poręczeń i gwarancji dla firm komercyjnych. W ramach jakiego prawa działali więc radni??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pytak
+8 # Pytak 2018-09-25 22:08
To ten kierowco-kopark o-listonoszo-dy rektoro-muzyk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Matysiak
-4 # Matysiak 2018-09-25 07:57
Amunicja a raczej ślepaki atakujących skończyły się .Partyzanci wyjść z lasu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
+3 # Wyborca 2018-09-25 08:17
Ale krzyczycie ludzie z układu burmistrza Z . Po prostu boicie się wylecieć z obiegu. Tyle lat siedziało się przy korycie to dlaczego już kończyć. Ano dlatego że pojawił się kandydat ktoren sieje panikę wśród was, a dawno takiego nie było. Proponuję weźcie się do roboty za którą wam płacą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kolega radnego
+1 # Kolega radnego 2018-09-26 12:00
Z tego co zasłyszałem kandydat próbował zwerbować prawie wszystkich obecnych radnych, a nawet sołtysów, tych co mu odmówili teraz się obraża i wygraża się im, a nietrudno domyśleć się kto za postami "Wyborca" ukrywa się, bo ponoć na sesjach te hasła padały. Jak już brakowało kandydatów, to na siłę łapał kogo się dało, a kilku "Wyborca" mu podarował widząc bezradność kandydata.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Beata
+2 # Beata 2018-09-25 08:43
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tera
-3 # Tera 2018-09-25 11:30
PSL jeździ rurami lepszymi fakt
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PSL-owiec
-1 # PSL-owiec 2018-09-26 09:56
Kandydat ostatnie kampanie wyborcze robi wspólnie z radnym PSL i rodem z SLD, wszyscy wiedzą. Na początku kandydat z kolegami (także z PSL) wysadził z tronu tego z SLD, a teraz przez ostatnie kilkanaście lat z kolegą z PSL i SLD chcą wysadzić z tronu tego z PSL.
Wszyscy są źli, ale ta klika to także bliska rodzina kandydata i jego kandydatów na radnych zatrudniona w ostatnich latach w gminnych firmach.
Jak nigdzie mamy tu koalicję PiS - PSL - SLD w drodze po zemstę i kasę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mafiozo
+4 # Mafiozo 2018-09-25 13:55
Apel do pana Kudyby i jego sztabu!

Zacznijcie uświadamiac ludzi w formie listów pisanych prostym językiem, 90% wyborców to 60+, a internet dla takich ludzi to może być jeszcze medium niepotrzebne. Tutaj i tak skacze do siebie paru ślepców obecnej władzy i to są ludzie straceni, im tłumaczyć że 2+2=4 to i tak będą mówic że nie, bo "czerwony". Taka z nimi rozmowa. Mówisz, że zastawiono majątek gminy, są dokumenty, a oni że nie, że to tylko ktoś sobie wymysl
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klakier
+7 # Klakier 2018-09-25 14:07
Chotylubcom rozumu nie wrócisz, głosują na radnego z list opozycji, który za fuchę przewodnicząceg o zmienia barwy polityczne. Co takiego w Chotylubiu dobrego się wydarzyło przez te 16 lat? Zamknięto szkołę, gdzie w kowalowce do tej pory "prężnie" działa. Chodników nie widzę, nawet koło gospodyń chyba już ledwo zipie. Ale Wasz wybór, najwyżej zasilicie kręgi DDP w Cieszanowie, bo młodzi już wyjechali, a Wam co pozostanie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Band
+8 # Band 2018-09-25 14:17
Nagrać teledysk hahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kaszanka
+5 # Kaszanka 2018-09-25 14:23
A niemstow? Lubliniec? To dopiero beton
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klej not
+6 # Klej not 2018-09-25 21:05
Widocznie dyrektor z chotylubia nie był na tyle wpływowy co dyrektor kowalowki, lub też radni tacy zacni :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Chotylubianin
-1 # Chotylubianin 2018-09-26 08:22
Proszę nie obrażać mieszkańców Chotylubia, kto kierował tą szkołą wiele lat pamiętamy, napisał ten wywiad, po likwidacji tej szkoły chciał kupić ją za bezcen ale wieś nie zgodziła się i od tego momentu nie lubi rządzącego gminą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
+2 # Wyborca 2018-09-26 09:37
Cytuję Chotylubianin:
Proszę nie obrażać mieszkańców Chotylubia, kto kierował tą szkołą wiele lat pamiętamy, napisał ten wywiad, po likwidacji tej szkoły chciał kupić ją za bezcen ale wieś nie zgodziła się i od tego momentu nie lubi rządzącego gminą.

Co się martwicie mieszkańcy Chotylubia kupi ktoś od Zadwornego i jeszcze za gminne odremontuje. A w zostaniecie z niczym. Glisujcie dalej na AZ tyle wam zrobił przez 16 lat prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Chotylubianin
0 # Chotylubianin 2018-09-26 11:04
Z tego co wiem już trwają prace remontowe i będzie dom dla starszych osób. Płaci gmina i będzie to nasze. Trzeba trochę interesować się, a nie paplać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
-1 # Wyborca 2018 2018-09-26 12:57
Cytuję Chotylubianin:
Z tego co wiem już trwają prace remontowe i będzie dom dla starszych osób. Płaci gmina i będzie to nasze. Trzeba trochę interesować się, a nie paplać.

Tyle wam pozostanie kolejny DPS brawo :) pogratulować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborcy
-4 # Wyborcy 2018-09-25 21:06
Czekamy na takie ruchy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Klakier
+6 # Klakier 2018-09-25 14:14
Możesz mi powiedzieć co się dzieje, oprócz tej waszej kultury? Otwarcie kąpieliska 10 osob, kapela się sama zawinęła. CRF impreza dla jednego środowiska, niezbyt tania. Zydzi, cerkwie, może lepiej byłoby dołożyć się do remontów kościołów katolickich
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kaszanka
+5 # Kaszanka 2018-09-25 14:27
Nie zapominajmy o pomnikach, dla poległego bohatera węgierskiego podczas z jednej z uczt królewskich w księstwie Cieszanów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xyz
+3 # Xyz 2018-09-25 21:03
Pasowałoby zakończyć te wymiany młodzieży w wieku 40++
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kultura
+8 # Kultura 2018-09-25 14:31
No z tą kultura to tak nie szaleńców, bo dożynki powiatowe w tym roku organizacyjnie - DNO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kultura
+2 # Kultura 2018-09-25 14:33
*szalejcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Chlop
+5 # Chlop 2018-09-25 21:02
Dożynki były dla elit, nie dla rolników. Tak było jest i będzie. Ty chlopie rób a my się zabawimy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Asf
0 # Asf 2018-09-25 22:17
Podążając tematem, co tam nas obchodzi wasz ASF, my przecież mamy festiwal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dotknięty ASF
+1 # Dotknięty ASF 2018-09-26 11:35
Wczoraj słyszałem w radiu, że na wniosek radnego wojewódzkiego z PSL Sejmik Podkarpackiego przyznał 100 000 zł. w ostatni poniedziałek na pomoc rolnikom objętych ASF w gminie Cieszanów, za tą pomoc dziękował na sesji Sejmiku Burmistrz z Cieszanowa. Za głosowali wszyscy radni województwa naszego i za to serdecznie im dziękujemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
-1 # Wyborca 2018 2018-09-26 13:09
Cytuję Dotknięty ASF:
Wczoraj słyszałem w radiu, że na wniosek radnego wojewódzkiego z PSL Sejmik Podkarpackiego przyznał 100 000 zł. w ostatni poniedziałek na pomoc rolnikom objętych ASF w gminie Cieszanów, za tą pomoc dziękował na sesji Sejmiku Burmistrz z Cieszanowa. Za głosowali wszyscy radni województwa naszego i za to serdecznie im dziękujemy.

100 000 to oni dopłaca do CRF . To już tradycja. Dla tylu gospodarstw 100 000zl przestań durnoty pisać:)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dotknięty ASF
0 # Dotknięty ASF 2018-09-27 12:14
100 000 zł. dało województwo na pomoc dotkniętym ASF, co dopłacą do CRF to inna bajka, ale nie pisać banialuków że się nikt nie interesuje. Informację sprawdzić sobie na stronie Województwa Podkarpackiego. Brawo dla radnego wojewódzkiego z PSL i władz gminy. Coś robią, a nie trudnią się robieniem zamętu i praniem mózgów sąsiadom i kolegom jak w jedynej słusznej TV. Odszkodowania dla rolników płacone są z innej puli, województwo dało ekstra pieniądze, za którymi głosowało 100 % radnych z PiS i za to im chwała.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Syn chłopa
0 # Syn chłopa 2018-09-26 11:09
Dożynki robią wszyscy i ci z PIS-u jeszcze większe.
Jest to tradycja, a gdyby nie było wszyscy by krzyczeli, że się chłopa nie szanuje. Na każde dożynki wstęp wolny, a że nie wszyscy piwo za darmo dają to znaczy, że walczą z alkoholizmem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Remik
0 # Remik 2018-09-26 09:31
Czytam na bratnim portalu elubaczow że Cieszanów bardzo wysoko sklasyfikowany w rankingu Wspólnoty " Samorządowi Liderzy Inwestycji w latach 2015 - 2017 ' obok w kat. gmin miejsko wiejskich a te miernoty dalej plują dalej niż widzą .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
0 # Wyborca 2018-09-26 09:54
Cytuję Remik:
Czytam na bratnim portalu elubaczow że Cieszanów bardzo wysoko sklasyfikowany w rankingu Wspólnoty " Samorządowi Liderzy Inwestycji w latach 2015 - 2017 ' obok w kat. gmin miejsko wiejskich a te miernoty dalej plują dalej niż widzą .

To poczytaj ze zrozumieniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kolunio
0 # Kolunio 2018-09-26 10:01
Cytuję Remik:
Czytam na bratnim portalu elubaczow że Cieszanów bardzo wysoko sklasyfikowany w rankingu Wspólnoty " Samorządowi Liderzy Inwestycji w latach 2015 - 2017 ' obok w kat. gmin miejsko wiejskich a te miernoty dalej plują dalej niż widzą .

Cytuję Remik:
Czytam na bratnim portalu elubaczow że Cieszanów bardzo wysoko sklasyfikowany w rankingu Wspólnoty " Samorządowi Liderzy Inwestycji w latach 2015 - 2017 ' obok w kat. gmin miejsko wiejskich a te miernoty dalej plują dalej niż widzą .

Horyniec też niezwykle wysoko, Lubaczów no po prostu dobrobyt żyć nie umierać. Inwestowanie w kulturę z której mało kto korzysta. Bo i kto by miał korzystać ci emeryci. Przestańcie się ośmieszać obrońcy Zadwornego. Nabudiwal pseudo kultury w wymarłej gminie. Dajcie spokój
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lidka
-4 # Lidka 2018-09-26 11:19
Ktoś zazdrości, bo nic w życiu nie zrobił, a potem pluje na innych, wtedy nu lżej. Zawiść i zazdrość często przewija się tutaj u ludzi sflustrowanych, którzy zmarnowali swoją szansę. Ja wyjechałam, ale często wracam do rodziny i widzę jak polepsza się życie w mojej rodzinnej miejscowości. Jedyny mankament w lubaczowskim to niskie zarobki, ale jeśli brak zakładów pracy, to brak zarobków, a tm samym ludzie wyjeżdżają i brak rąk do pracy, a inwestorzy nie będą wozić wykształconych pracowników np. z Rzeszowa. Tak było tu zawsze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kolunio
0 # Kolunio 2018-09-26 11:39
Cytuję Lidka:
Ktoś zazdrości, bo nic w życiu nie zrobił, a potem pluje na innych, wtedy nu lżej. Zawiść i zazdrość często przewija się tutaj u ludzi sflustrowanych, którzy zmarnowali swoją szansę. Ja wyjechałam, ale często wracam do rodziny i widzę jak polepsza się życie w mojej rodzinnej miejscowości. Jedyny mankament w lubaczowskim to niskie zarobki, ale jeśli brak zakładów pracy, to brak zarobków, a tm samym ludzie wyjeżdżają i brak rąk do pracy, a inwestorzy nie będą wozić wykształconych pracowników np. z Rzeszowa. Tak było tu zawsze.

Czy może Pani podać przykład dlaczego tak się polepsza życie? Tak było nie oznacza że tak musi być. Jeśli chcemy żeby tu było wymarłe miasto to możemy i jeszcze ze 100 placówek kulturalnych zbudować. Nie każdy chce wyjechać proszę pani.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lidka
-2 # Lidka 2018-09-27 12:30
Odwiedzając przez ostatnie kilkanaście lat dom rodzinny widzę jak powstały nowe drogi, wyremontowano szkoły, wybudowano kanalizację, wyremontowano zabytki, dawne kino, domy kultury, powstały boiska, coś się dzieje, z przyjaciółmi przyjeżdżam na festiwal rockowy. Jako dziecko pamiętam tylko szarość i kilka sklepów. Teraz mogę zakupy robić jak dużych miastach, więcej jest różnych usług, hotelików, tylko w samym Cieszanowie ze względu na olbrzymią zazdrość mało kto utrzymuje własny biznes. Kiedyś była pizzeria, małe sklepiki, ale dlaczego swój ma się dorabiać? Tak też piszecie na tej stronie, a czytałam na facebooko, że nawet bur##l wam się marzy. Sami ten bur##l robicie i tak Was oceniają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
0 # Wyborca 2018-09-26 11:49
Cytuję Lidka:
Ktoś zazdrości, bo nic w życiu nie zrobił, a potem pluje na innych, wtedy nu lżej. Zawiść i zazdrość często przewija się tutaj u ludzi sflustrowanych, którzy zmarnowali swoją szansę. Ja wyjechałam, ale często wracam do rodziny i widzę jak polepsza się życie w mojej rodzinnej miejscowości. Jedyny mankament w lubaczowskim to niskie zarobki, ale jeśli brak zakładów pracy, to brak zarobków, a tm samym ludzie wyjeżdżają i brak rąk do pracy, a inwestorzy nie będą wozić wykształconych pracowników np. z Rzeszowa. Tak było tu zawsze.

Proszę nie obrażać ludzi którzy swoją przyszłość jednak wiążą z tym miasteczkiem i z tą gminą. Nikt nie chce aby w Cieszanowie powstała Dolina lotnicza jak w Rzeszowie. Ja tylko oczekuję normalności i przyzwoitości, odrobiny cywilnej odwagi burmistrza i radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lidka
+1 # Lidka 2018-09-27 12:50
Jak już piszę, to i do postu "Wyborcy" odniosę się. Nie obrażam nikogo, bo widzę i słyszę jak jest. Od bardzo wielu wielu lat przyszłość z Gminą Cieszanów wiążą tylko ludzie, którzy tu mają duże majątki lub nie mają innego wyjścia. Rodzicami opiekuje się brat, więc mogłam wyjechać, inaczej musiałabym zostać.
Zostają tu emeryci, osoby, które podłapały jakąś pracę za niewielkie pieniądze, a i Ci z czasem uciekają po większe zarobki. Likwidując PGR-y, GS, rozsprzedano majątek obcym (mieszkaniec gminy naszej był zły, bo jak tu od niego w łapę - w oczy ciężko spojrzeć), więc ludzi majętnych mało, a tych co ukończyli szkoły - za dużo rozumieli - nikt nie chciał.
Resztę społeczeństwa trzeba skłócić, więc robi się to na facobooko i w powyższych postach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
#Józek
-2 # #Józek 2018-09-26 12:25
Z tego co się orientuję to wspomniany AZ jjest radnym drugą kadencję więc 8 lat, trochę rozwagi proszę a nie piszecie co Wam pasuje, sami wyciągacie bzdurne wniski nie mając o niczym pojęcia, może do roboty się weźcie a nie innym wypominacie auta, działki i majątki, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma takie same możliwości, skoro macie tyle pomysłów żeby uzdrowić obecną sytuację to wystartujcie w wyborach i pokażcie na co Was stać, najłatwiej jest krytykować i to pod pseudonimem, żenada,Cytuję Kultura:
No z tą kultura to tak nie szaleńców, bo dożynki powiatowe w tym roku organizacyjnie - DNO
quot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
-1 # Wyborca 2018 2018-09-26 12:52
Cytuję #Józek:
Z tego co się orientuję to wspomniany AZ jjest radnym drugą kadencję więc 8 lat, trochę rozwagi proszę a nie piszecie co Wam pasuje, sami wyciągacie bzdurne wniski nie mając o niczym pojęcia, może do roboty się weźcie a nie innym wypominacie auta, działki i majątki, żyjemy w wolnym kraju i każdy ma takie same możliwości, skoro macie tyle pomysłów żeby uzdrowić obecną sytuację to wystartujcie w wyborach i pokażcie na co Was stać, najłatwiej jest krytykować i to pod pseudonimem, żenada,Cytuję Kultura:
No z tą kultura to tak nie szaleńców, bo dożynki powiatowe w tym roku organizacyjnie - DNO
quot

Józek co nie zmienia faktu że jest konfident i sprzedawczyk. Skąd wiesz że nie kandydują? Żeby dojść do władzy trzeba układ rozmontować. Pokaż Józek jak się robi i imieniem i nazwiskiem się podpisz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
#Józek
-2 # #Józek 2018-09-26 12:27
Dożynki powiatowe jak sama nazwa mówi organizował powiat we wspołpracy z gminą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
+2 # Wyborca 2018 2018-09-26 12:54
Cytuję #Józek:
Dożynki powiatowe jak sama nazwa mówi organizował powiat we wspołpracy z gminą

Notabene PSL żal
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
#Józek
-1 # #Józek 2018-09-26 17:20
Żałosny, zatroskany #wyborco 2018 widzę, że masz dużo czasu skoro tak się tu ciągle udzielasz, PSL czy nie PSL, nieważna jest partia, liczy się człowiek
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca 2018
-1 # Wyborca 2018 2018-09-26 17:57
Cytuję #Józek:
Żałosny, zatroskany #wyborco 2018 widzę, że masz dużo czasu skoro tak się tu ciągle udzielasz, PSL czy nie PSL, nieważna jest partia, liczy się człowiek

Bardzo dużo czasu mam. Żałosne jest to że się siedzi za publiczne pieniądze i komentarze się pisze. Biedny człowiecze trzeba się nauczyć czasem gospodarować to na wszystko starczy. Weź takie wyświechtane slogany to już są niemodne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Straszak
0 # Straszak 2018-09-26 18:15
Józek stracha masz ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
#Józek
0 # #Józek 2018-09-26 19:03
Cytuję Straszak:
Józek stracha masz ?

Nie nie mam stracha bo niby czego, nie siedzę za publiczne pieniądze, nie jestem tym za kogo mnie uważacie, popadliście w jakąś paranoję, każdego kto pisze "nie po waszemu" podejrzewacie o jakieś układy i kolesiostwo, to chyba Wy się czegoś boicie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Anonimtakjakwszyscy
0 # Anonimtakjakwszyscy 2018-09-27 09:46
Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialnoś ci prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Niki
-1 # Niki 2018-09-28 18:44
Propaganda Pis-dowska panie kandydacie lepiej zajmij się chodzeniem po lasach łąkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wyborca
+2 # wyborca 2018-10-16 18:01
PSL wgryzło się w gminy,powiaty i rządzi tymi ludźmi od dawna,ogłupia ich. PSL zrobił sobie rodzinny biznes z gmin i powiatów.Czas z tym skończyć.Jednak poszukajcie ich także na innych listach,bo oni ukryli się w różnych komitetach wyborczych i udają,że ich nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Zdzisław Wiesław
+2 # Zdzisław Wiesław 2018-10-16 21:25
Cytuję wyborca:
PSL wgryzło się w gminy,powiaty i rządzi tymi ludźmi od dawna,ogłupia ich. PSL zrobił sobie rodzinny biznes z gmin i powiatów.Czas z tym skończyć.Jednak poszukajcie ich także na innych listach,bo oni ukryli się w różnych komitetach wyborczych i udają,że ich nie ma.

Nooo i kandydaci z SLD też ukryli się na listach PIS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

 

 

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.