Mateusz Kubiszyn wicemistrzem Polski w boksie! [VIDEO]

Mateusz Kubiszyn został wicemistrzem Polski w boksie olimpijskim w kategorii wagowej 92 kg. W finałowym pojedynku pochodzący z Lubaczowa zawodnik przegrał z Mateuszem Bereźnickim.

Jak już informowaliśmy mistrzostwa odbywały się w Wałbrzychu. Mateusz Kubiszyn w 1/8 finału w kategorii wagowej 92 kg pokonał na punkty Michała Pilcha, natomiast w ćwierćfinale przed czasem wygrał z Łukaszem Pawłowskim. W półfinale Mateusz również przed czasem pokonał Witolda Liska.

Trzykrotny mistrz świata w kickboxingu, zwycięzca turnieju walk na gołe pięści Gromda, w finale Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Boksie Olimpijskim musiał uznać wyższość rywala - Mateusza Bereźnickiego. Jednogłośną decyzją sędzią to właśnie 20-letni zawodnik BKS Skorpiona Szczecin wygrał pojedynek z zawodnikiem z Lubaczowa. Co ciekawe rok temu Mateusz Bereźnicki pokonał Mateusza Kubiszyna w półfinale mistrzostw, a Kubiszyn wówczas zdobył brązowy medal.