Serum nawilżające pod oczy – u kogo może się nie sprawdzić?


Pielęgnacja twarzy może wydawać się nieco skomplikowana. W końcu powinniśmy odróżniać takie kosmetyki jak między innym krem pod oczy czy serum. Produktów jest naprawdę wiele, a my nie zawsze wiemy, czy konkretny preparat jest dla nas odpowiedni. Dlatego też warto stale uczyć się i poznawać nowe metody dbania o skórę. Z tego tekstu dowiesz się, czy serum może być produktem idealnym dla Ciebie. 

Czy skóra jest delikatna tylko pod oczami?

Delikatna skóra może występować tak naprawdę nie tylko w okolicach pod oczami i warto mieć to na uwadze. Wszystko zależne jest od wrażliwości cery oraz tego, jak reaguje ona na nakładane na nią składniki aktywne. To istotne, aby przyjrzeć się bliżej codziennej rutynie pielęgnacyjnej i upewnić się, że wybierane kosmetyki idealne pasują do naszych potrzeb. O naszą skórę dbamy między innymi poprzez aplikację produktów pielęgnacyjnych, takich jak choćby krem pod oczy, do twarzy czy serum. 

Nie zapominajmy też o tym, aby wcześniej poprawnie oczyścić cerę, jednak tutaj sięgamy głównie po takie preparaty, które nie będą dodatkowo naruszały naszej delikatnej bariery ochronnej. Mleczka, płyny micelarne czy oleje do demakijażu mogą mieć w składzie dodatki nawilżające czy kojące. Dużą wagę powinniśmy przyłożyć także do oczyszczenia okolic pod oczami. Dzięki temu zaaplikowane później serum nawilżające (takie, które można stosować w tym delikatnym rejonie) będzie mogło lepiej się wchłonąć. 

Serum nawilżające do twarzy a wersja pod oczy

Serum nawilżające to kosmetyk, który stosujemy zazwyczaj w pielęgnacji naszej twarzy. W zależności od składu możemy również znaleźć takie produkty, które producent dopuszcza do stosowania pod oczami. Mamy więc jeden kosmetyk, który może zastąpić nam w wieczornej rutynie zarówno krem pod oczy, jak i krem do twarzy. 

Ale serum nawilżające może też występować wyłącznie jaki kosmetyk do stosowania pod oczami. W takim przypadku w jego składzie często użyte zostaną takie substancje aktywne, jak przykładowo ekstrakt z zielonej herbaty czy kofeina. Może być to także świetlik czy ekstrakt z kasztanowca. Są to składniki charakterystyczne dla pielęgnacji skóry pod oczami. 

Czym więc różni się klasyczne serum nawilżające do twarzy a serum pod oczy, które może zastąpić krem? Przede wszystkim właśnie składem. Pamiętajmy, że niektóre składniki mogą działać drażniąco w tak wrażliwych okolicach. Mogą też wywołać łzawienie. 

Czy serum pod oczy jest kosmetykiem odpowiednim dla każdego?

Warto dodać, że taki produkt jak serum nawilżające przeznaczone do stosowania na całej twarzy lub pod oczami to kosmetyk, który sprawdzi się u wielu osób. Ważne jednak, aby sprawdzić, czy występujące w składzie substancje aktywne nie działają na nas uczulająco. Jeżeli preparatu chcemy używać razem z ulubionym kremem, to tutaj również musimy mieć pewność, że poszczególne dodatki nie będą wchodziły w reakcję. 

Testujmy nowe produkty i szukajmy takich, które będą dla nas odpowiednie. To, że dany kosmetyk nam się nie sprawdził, nie oznacza, że inny preparat o podobnej formule, ale innym składzie również będzie dla nas nieodpowiedni. Potrzeby skóry zmieniają się nie tylko na przestrzeni miesięcy (wraz ze zmianami pory roku), ale również lat (dojrzała cera jest znacznie bardziej wymagająca i potrzebuje przede wszystkim przywrócenia jej sprężystości, napięcia oraz właściwego poziomu nawilżenia). 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.