Rozwód - jak wygląda jego przebieg?

Jest to podstawowe pytanie zadawane przez klientów kancelarii prawnych. Nie można się temu dziwić, w końcu nie bierze się rozwodu codziennie. Nigdy nie można być w pełni przygotowanym na wszystko, ale można skorzystać z pomocy kogoś, kto się na tym zna.

Adwokat od spraw rozwodowych - to jego szukasz

Przede wszystkim adwokat pomoże uporządkować wszystkie kwestie formalno-prawne będące skutkiem zakończenia małżeństwa. Jeśli Twoja rozprawa będzie dobywała się na terenie Warszawy, wpisz do wyszukiwarki: adwokat warszawa rozwód, by trafić na stronę, gdzie są przedstawione kolejne kroki działania, by być wstępnie przygotowanym na wszystkie etapy tego procesu.

Sprawa rozwodowa - przebieg

Jeśli przybyłeś na rozprawę w towarzystwie swojego adwokata, pozwól jemu się prowadzić. Upomni Cię o wszystkich zasadach panujących w sądzie - nie pozwoli Ci wejść na rozprawę bez ówczesnego wywołania przez protokolanta nazwisk obu stron. Możesz zapytać swojego prawnika nawet o to, w którym miejscu powinieneś zająć miejsce podczas rozprawy - pamiętaj, że pomoże Ci we wszystkim.

Po odczytaniu listy obecności Sąd przystąpi do zadania obu stronom pytań dotyczących prowadzenia gospodarstwa domowego, wspólnych dzieci lub ewentualnej szansy na odratowanie małżeństwa. Jest to standardowa seria pytań podczas tego typu rozpraw.

W następnej kolejności przychodzi czas na przesłuchanie świadków. Stanowią one najistotniejszy dowód w całej sprawie rozwodowej. Zdobywane są w ten sposób informacje o wzajemnych relacjach małżonków. Najwiarygodniejszym świadkiem będzie osoba, która uczestniczyła w życiu rozwodzącej się pary i bacznie się jej przyglądała.

Przychodzi czas na przesłuchanie małżonków. Sąd zadaje pytania, które pomogą ustalić przyczyny rozpadu związku. Będzie pytał o więzi ekonomiczne, emocjonalne oraz fizyczne. W przypadku posiadania dzieci przez małżonków - pojawią się pytania związane z kosztami ich utrzymania. Poproś swojego adwokata rozwodowego, aby pomógł Ci się przygotować na trudne pytania sądu - może być tak, że będą to bardzo szczegółowe kwestie.

Nie musisz być obecny podczas ogłoszenia wyroku. W takiej sytuacji Twój doradca prawny przypomni Ci o złożeniu wniosku o doręczenie wyroku. Jeśli nie chcesz robić tego sam - do tego także możesz wyznaczyć swojego pełnomocnika procesowego.

Pomimo, że sprawa rozwodowa nie należy do przyjemnych, pamiętaj, aby dobrze się do niej przygotować. Skorzystaj z usług adwokata do rozwodów, abyście razem mogli ustalić strategię postępowania. Dzięki temu razem uzyskacie zadowalające rezultaty.

Najbliższe wydarzenia