Czy trudno jest dostać kredyt hipoteczny?


Kredyt hipoteczny to dla wielu rodzin jedyna szansa na posiadanie własnego domu lub mieszkania. Procedury są jednak skomplikowane i stresujące, przysparzając wielu trudności zainteresowanym, dlatego warto korzystać z usług doradcy kredytowego. Oczywiście nie każda rodzina otrzyma kredyt lub jego suma będzie niższa od zakładanej — warto poznać warunki uzyskania takiego kredyt, czas oczekiwania i formalności, których będzie wymagał bank.

Kredyt hipoteczny — czy każdy może go otrzymać?

Nie każdy jest w stanie otrzymać kredyt hipoteczny, chociaż jest to sprawa indywidualna — zależy od sumy, o którą wnioskuje kredytobiorca, wkładu własnego, zarobków i formy posiadanego zatrudnienia. Kredyty hipoteczne są udzielane osobom, które spełniają określone wymagania.

Wiele banków pod lupę bierze wiek osób starających się o kredyt — im młodsza osoba, tym większe są jej szanse na pozytywną decyzję. "Modelowi" kredytobiorcy mają średnio 35 lat — znaczenie ma bowiem wiek, w którym zakończy się spłata pożyczki. Kiedy przypada na okres aktywności zawodowej lub tuż po nim, bank przychylniej skłania się do wydania decyzji pozytywnej.

Co ze zdolnością finansową?

Kolejne kryterium przydzielenie kredytu to zdolność finansowa — największą szansę na kredyt mają osoby posiadające stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony, wysokie zarobki, a także brak innych zobowiązań finansowych. Nawet niewielkie zaległości ze spłatami np. mandatów mogą negatywnie rzutować na wiarygodność danej osoby w oczach banku.

Nie jest powiedziane, że osoby zatrudnione w ramach umowy cywilnoprawnej nie otrzymają wsparcia — ich sytuacja musi być rozpatrzona indywidualnie. Warto ponadto dodać, że kredytobiorca powinien posiadać wkład własny do kredytu — może to być nie tylko gotówka, ale np. działka przeznaczona pod budowę domu.

Uzyskanie kredytu hipotecznego — to nie takie proste

Wydawałoby się, że osoby spełniające warunki banków mogą ubiegać się o kredyt, składając wymagany wniosek. Otóż procedura nie jest tak łatwa i wielu osobom spędza sen z powiek. Warto poprosić o pomoc osobę, która zna się na formalnościach, wymaganych dokumentach oraz niezbędnych terminach.

Doradca kredytowy jest w stanie nie tylko doradzić w zakresie doboru najlepszej oferty, analizując parametry kredytu, które dla laików nic nie mówią, a mogą wpływać na wysokość rat oraz sumę, którą na koniec należy zwrócić do banku. Pośrednik kredytowy pomaga przyśpieszyć proces wnioskowania o kredyt, a także przygotowuje różne warianty oferty — jest osobą, która z pewnością pokieruje w zakresie pozyskania niezbędnych dokumentów.

Czy pomoc doradcy wpływa na uzyskanie kredytu?

Doświadczony pośrednik kredytowy może mieć wpływ na to, czy uda się uzyskać kredyt hipoteczny. Pomaga bowiem we wszystkich niezbędnych formalnościach, jest również w stanie doradzić, co można jeszcze zrobić, by zwiększyć zdolność kredytową, pomaga w wyszukaniu odpowiedniej oferty.

Szansa na powodzenie jest większa, kiedy sprawę poprowadzi doradca kredytowy, doświadczony w tego typu sprawach. Potencjalny kredytobiorca, decydując się na samodzielne załatwienie formalności, musi liczyć się nie tylko z dodatkowym stresem, ale również znaleźć wolny czas na załatwienie wielu formalności.

Dowiedz się więcej na https://intuum.pl/doradca-kredytowy-lodz/

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.