Pies w mieście – po co mu preparaty na kleszcze


Dlaczego pies żyjący w mieście również potrzebuje preparatów na kleszcze wyjaśnił nam specjalista ds. zdrowia i profilaktyki domowych pupili ze sklepu keko.pl.

W mieście pies narażony jest na nadmiar niepokojących bodźców wizualnych i dźwiękowych, na efekt lęki i dezorientacji w tłumie, na upał w lecie i nieprzyjemne doznania związane z kontaktem ze środkami chemicznymi do posypywania chodników zimą – to na pewno. Ale na co jeszcze? Z pewnością wiele rzeczy przychodzi nam na myśl, rzadko jednak są to kleszcze. Bo skąd kleszcz w mieście? W lesie – tak, na łące – z pewnością, w zagajnikach i zaroślach przy ogródkach działkowych – prawdopodobnie. Ale w centrum tętniącego życiem miasta? Aż trudno to sobie wyobrazić. Dlaczego pies żyjący w mieście również potrzebuje preparatów na kleszcze wyjaśnił nam specjalista ds. zdrowia i profilaktyki domowych pupili ze sklepu keko.pl

Atak pasożytów w miejskich realiach. Przygotuj się do walki sięgając po najlepsze preparaty na kleszcze

Występowanie problemu kleszczy w mieście wzbudza wątpliwości. Niby gdzie miałby się schować taki kleszcz w oczekiwaniu na potencjalną ofiarę? W trawie, tuż przy chodniku, obok bloku? W krzewach różanych na osiedlu? A może w łącznej trawie przy placu zabaw? Brzmi abstrakcyjnie, to fakt, jednak środowisko bytowania kleszczy zwiększa się nieustannie. Dodatkowo każda ciepła zima sprzyja wydłużeniu aktywności pasożytów, a ich ilość, częstotliwość występowania i miejsca żerowania zmieniają się, zaskakując nas coraz bardziej.

Kleszcz w mieście – chroń psa skutecznie, sięgając po nowoczesne preparaty na kleszcze

Okazuje się, że pies w mieście, tak jak ten żyjący bliżej lasu lub na wsi narażony jest na atak kleszczy, a co za tym idzie niezbędna jest mu codzienna, skuteczna ochrona przeciwpasożytnicza. Po co zatem psu w mieście preparaty na kleszcze? To proste – dla zachowania bezpieczeństwa podczas codziennych spacerów i zdrowia, bo to ono jest przecież najważniejsze.

Niezależnie od tego, czy spacerujemy po lesie, po bulwarze porośniętym kwiatami czy parkowej alei zwracajmy uwagę na bezpieczeństwo psa. Kleszcze w mieście atakują równie zajadle i tak, jak te poza miastem, również przenoszą niebezpieczne dla psa choroby. Dlatego odpowiednia ochrona, z wykorzystaniem sprawdzonych, bezpiecznych i niezawodnych preparatów na kleszcze jest niezbędna.

Kleszcz miejski i wiejski? Dobre preparaty na kleszcze przydadzą się wszędzie

Nie dzielmy zagrożeń na miejskie i wiejskie, zawsze bierzmy pod uwagę, że nasz pies może na wiele sposobów mieć kontakt z pasożytem, a tym samym być narażonym na choroby odkleszczowe. Wybierajmy zatem najlepsze preparaty na kleszcze i miejmy je w domowej apteczce przez cały rok. Borelioza, anaplazmoza, nawracające zapalenia stawów, zaburzenia odporności, niedokrwistość – poważne choroby, po których przebyciu powrót do stanu zdrowia sprzed ich rozwoju często nie jest już możliwy, zagrażają wszystkim psom.

Wystarczy krótki kontakt z pasożytem przenoszącym drobnoustroje chorobotwórcze, by zdrowie pupila zostało poważnie zagrożone. Dlatego niezależnie od miejsca zamieszkania, dbajmy o nasze psy, wybierając skuteczne i trwałe w swym działaniu preparaty na kleszcze. Podchodźmy do sprawy zdroworozsądkowo – ilość zabudowań nie ma tu nic do rzeczy, kleszcz zawsze znajdzie sobie miejsce.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.