Korzyści dla pracodawcy z ubezpieczenia grupowego


Tego, że możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia jest miłym benefitem dla pracowników, omawiać nie trzeba. Wiedzą o tym zarówno zatrudnione osoby jak i poszukujący pracy. Wielu ludzi poszukując wymarzonego stanowiska na drodze zawodowej bierze pod uwagę dodatkowe świadczenia pozapłacowe. Najczęściej decydują się na nie duże firmy i korporacje, jednak ubezpieczenie na życie dla pracowników jest także nieobce właścicielom mniejszych przedsiębiorstw. Dlaczego opłaca się inwestować ten benefit? I jak wpływa to na wizererunek nas jako pracodawcy?

Koszt uzyskania przychodu

Składka na ubezpieczenie na życie dla pracowników opłaca się nie tylko w odniesieniu do ewentualnych odszkodowań, ale także z punktu widzenia rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Jest kilka warunków do spełnienia, by polisa wliczała się w koszt uzyskania przychodu. Ubezpieczenie musi bowiem dotyczyć pracownika, a nie pracodawcy. Kolejnym aspektem jest rodzaj ubezpieczenia- musi ono dotyczyć następstw nieszczęśliwego wypadku w pracy oraz chorób zawodowych. Drugim akceptowanym rodzajem jest polisa na życie dla zatrudnionego. Włączenie pracownika do grupowej polisy na życie nie może się odbywać jego kosztem- to przedsiębiorca musi ponosić pełne koszty ubezpieczenia. Atrakcyjnych ofert na rynku jest wiele, dlatego warto wysłać zapytania do wielu firm ubezpieczeniwoych. Ubezpieczenie grupowe to korzystniejsza cenowo opcja od ubezpieczenia indywidualnego. 

Wizerunek pracodawcy

Opinia na rynku pracy jest ważna zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Zła sława często niesie się głośnym echem, doprowadzając do kryzysu nawet duże firmy. Zatrudniony personel to zysk dla firmy. Zadowolony personel to podwójna korzyść – efektywność pracy wzrasta (lepsze wyniki to większe szanse na owocne współprace), a pracownik czerpie satysfakcję z wykonywanych obowiązków. O dobrego pracownika nie jest łatwo. Warto zatem dawać sobie szansę na atrakcyjnych kandydatów, budując renomę na rynku pracy. Benefit w postaci ubezpieczenia na życie dla pracowników poprawia wizerunek przedsiębiorcy. Często idzie on w parze z pakietem Multisport, zapewniającym dostęp do darmowej aktywności fizycznej w wielu placówkach sportowych. Ubezpieczenie grupowe powinno być uniwersalne. Nabywając polisę warto dowiedzieć się, jakie rozszerzenia mogą wykupić pracownicy, by uczynić ofertę jeszcze bardziej korzystną dla użytkowników. Troska o pracowników zwraca się i pozwala na rozwój działalności. Zaangażowanie zespołu owocuje innowacjami i ekspansją rynku. 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.