Jakie panele podłogowe wybrać do salonu?


Panele podłogowe są bardzo popularnym wyborem do salonu. Ich właściwe dobranie wpływa nie tylko na wygląd, ale też na funkcjonalność pomieszczenia. Jakie modele będą idealne do salonu? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Materiał

Pierwszą cechą, nad którą warto się zastanowić, jest materiał, z którego zostały wykonane panele podłogowe. Największą popularnością cieszą się tradycyjne modele drewniane lub wykonane z laminatu. Jednak nie jest to jedyna opcja. Coraz chętniej wybierane są produkty winylowe, które wyróżniają się dużą trwałością oraz łatwością w montażu. Które modele jednak sprawdzają się lepiej? W przypadku niewielkiego budżetu najczęściej wybór pada na te wykonane z laminatu. Jednak pod kątem trwałości często lepiej wypadają panele drewniane oraz winylowe. Pierwszy rodzaj wymaga niestety regularnej pielęgnacji, która pozwala zachować jego unikatowe walory. W przypadku materiałów sztucznych nie ma tego problemu, a także mamy do wyboru różnorodny design, który pozwoli nam uzyskać wyjątkowy efekt wizualny. Laminaty nieraz są sztucznie postarzane, a w przypadku winylu może on przypominać inne materiały.

Trwałość

Trwałość to bardzo ważna cecha, zwłaszcza we wnętrzach często użytkowanych – takich jak salon. Z tego względu należy zwrócić uwagę na klasę trwałości. Najlepiej jest wybrać produkty o klasie ścieralności minimum A3. Zapewniają one trwałość na bardzo wysokim poziomie. Doskonale sprawdzą się również produkty oznaczone jako A4. Wyższe klasy ścieralności zazwyczaj przeznaczone są do bardzo intensywnie użytkowanych wnętrz, takich jak instytucje i miejsca użyteczności publicznej. Jednak także one doskonale mogą sprawdzić się w salonie. W przypadku drewna należy jednak mieć na uwadze dodatkowe wymagania. Choć jest to materiał niezwykle trwały, to żeby taki pozostał, potrzebuje on regularnej pielęgnacji. Aby być pewnym co do jakości, dobrze jest wybierać produkty renomowanych firm, dostępnych w sklepach takich jak BEL-POL, które zapewniają produkty nawet dla wymagających.

Design

Choć może wydawać się, że najważniejsze są kwestie techniczne, nie można zapominać także o walorach wizualnych. Jaki design sprawdzi się najlepiej? Oczywiście zależy to od pozostałych elementów we wnętrzu. Do wyboru jest bardzo wiele możliwości. Największą popularnością cieszy się ponadczasowa klasyka, czyli produkty z prawdziwego drewna lub na nie stylizowane. Jednak możliwości jest więcej. Panele winylowe mogą przypominać także inne produkty, takie jak kamień, metal czy beton. Ciekawą opcją są także panele sztucznie postarzane. Doskonale sprawdzają się one we wnętrzach industrialnych, rustykalnych czy boho. Można spotkać się z produktami przypominającymi nawet stare skrzynki – z przetarciami czy napisami. Pamiętajmy jednak, by takie panele dobrze dobrać do pozostałych elementów aranżacji, co pozwoli stworzyć przyjemne dla oka, jednolite wnętrze.

Najlepsze panele do salonu

Wybór jest bardzo szeroki, jakie jednak produkty idealnie sprawdzą się w salonie? Oczywiście zależy to od indywidualnych warunków każdego z nas. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. Warto jednak kierować się przede wszystkim trwałością. To ona wpływa na to, czy wybrane przez nas produkty dobrze zniosą wiele lat użytkowania. Dobrze jest także sugerować renomą firmy i sklepu, w którym się zaopatrujemy. Firmy takie jak BEL-POL, z którą można poznać się bliżej chociażby tutaj: https://domar.pl/sklep/bel-pol/, oferuje produkty dla nawet najbardziej wymagających. Poszukiwania w sprawdzonych miejscach z pewnością ułatwią wybór oraz znalezienie idealnych paneli w zależności od konkretnych potrzeb oraz wymagań. Warto także nie poddawać się wyłącznie trendom – choć są one cenną wskazówką, moda przemija, a podłoga zostanie na wiele lat.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: