Z czego robione są kulki do basenu?


Suche baseny z kulkami to w ostatnich latach prawdziwy hit wśród zabawek. Uwielbiają je dzieci w każdym wieku – ich uniwersalność sprawia, że doskonale wpasują się w wyposażenie pokojów większości maluchów. Wchodzące w skład zestawu piłeczki są niezwykle istotnym elementem – nie tylko gwarantują doskonałą rozrywkę, lecz także stwarzają okazję do efektywnej nauki poprzez zabawę. Ich doborowi należy więc poświęcić szczególną uwagę. Z czego wykonywane są kulki do suchego basenu?

Kulki do basenu dla dzieci – czym się charakteryzują?

Mało jest zabawek, które cieszą się wśród maluchów aż takim zainteresowaniem, jak suche baseny z kulkami. Pozwalają one przenieść do pokoju dzieci typ rozrywki znany im do niedawna wyłącznie z sal zabaw. Kulki można podrzucać, turlać czy segregować. Można też próbować utrzymywać równowagę w wypełnionym nimi baseniku, którą to zdolność chętnie testują maluchy niezależnie od wieku. Ten typ piłeczek musi jednak spełniać pewne warunki, by nadawał się do bezpiecznej, nieskrępowanej zabawy. Są one bardzo lekkie, dzięki czemu rodzic nie musi martwić się o bezpieczeństwo swojej pociechy podczas jej pobytu w baseniku. Atrakcyjny wygląd kulek również ma znaczenie. Barwne piłeczki zdecydowanie lepiej utrzymują zainteresowanie dzieci, w przypadku starszych pociech pozwalają zaś na zabawy w liczenie czy porządkowanie kulek w określonych kolorach.

Z jakich materiałów tworzy się piłeczki do suchego basenu?

To, z czego zostaną wykonane kulki do basenu, ma kluczowe znaczenie dla ich funkcjonalności. Odpowiednie piłeczki powinny być lekkie, odporne na zniekształcenia i długo utrzymywać swój pierwotny wygląd. Często stosowanym przez twórców kulek do basenu jest lekki plastik – jego właściwości pozwalają na bezproblemowe operowanie piłeczkami przez dziecko oraz na bezpieczne rzucanie. W ofertach twórców znajdziemy kulki z przeróżnych typów plastiku, jednak tylko niektóre z nich nadają się do bezpiecznego wykorzystania przez dziecko. Bezpieczne piłeczki nie powinny być wykonane z materiałów zawierających BPA. Innym popularnym tworzywem wykorzystywanym w produkcji kulek jest lekka pianka – często używa się jej również do wypełniania ścianek suchego basenu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kulki do basenu?

W wyborze piłeczek do suchego basenu nie ma miejsca na półśrodki. Warto stanowczo odrzucić przedmioty nieposiadające atestów i certyfikatów wykonania zgodnie z europejskimi normami. Masowo wytwarzane w Chinach kulki mogą być potencjalnie niebezpieczne dla dziecka ze względu na możliwość używania w ich produkcji materiałów toksycznych. Dobrze dobrane kulki do basenu to nie tylko atrakcyjnie wyglądające akcesorium – to także gwarancja, że zabawa przy ich użyciu jest w stu procentach bezpieczna dla malucha. Wysokiej jakości piłeczek warto szukać w ofertach lokalnych twórców handmade. Ci producenci nie tylko chętnie udzielą nam informacji na temat swojego asortymentu, lecz także pozwolą upewnić się, że zamawiany przez nas produkt wykonany został w sposób niestwarzający ryzyka dla wrażliwych dziecięcych organizmów. Wysokiej jakości kulki do basenu możemy znaleźć na stronie https://misioohandmade.pl/pileczki-do-suchego-basenu/.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.