Jak zadbać o to by drukowanie za pomocą domowej drukarki było ekonomiczne?

fot. FabrikaSimf / Shutterstock.com
fot. FabrikaSimf / Shutterstock.com

fot. FabrikaSimf / Shutterstock.com

Drukarka jest urządzeniem typowo biurowym, które na stałe zagościło w gospodarstwach domowych. Wiele osób kupując drukarkę zastanawia się jak do tego podejść tak aby drukowanie było tanie. W niniejszym artykule odpowiadamy na tytułowe pytanie – jak zadbać o to aby drukowanie za pomocą domowej drukarki było ekonomiczne?

Tania drukarka nie oznacza taniego drukowania

Zakup taniego urządzenia w postaci drukarki lub urządzenia wielofunkcyjnego nie oznacza ekonomicznego podejścia do drukowania. Trzeba mieć na uwadze, że często jest tak, że zakup taniej drukarki wiąże się z koniecznością zakupu drogiego tuszu lub tonera co sprawia, że ekonomiczność jest na niezadowalającym poziomie. Dlatego kluczem jest poszukanie takiego urządzenia, do którego łatwo można dobrać tanie i łatwo dostępne części zamienne. Przykładem jest np. drukarka HP DeskJet 2600 tusz.

Zamienniki zamiast oryginalnych tuszy są skutecznym sposobem na tanie drukowanie? 

Jak wiadomo korzystanie z zamienników jest sposobem na oszczędne podejście do drukowania. Do większości drukarek dostępne są tak zwane zamienniki czyli nieoryginalne części zamienne, których cena z reguły jest niższa. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mówimy tutaj o pewnym uogólnieniu. Ponieważ dla niektórych drukarek oryginalne tusze lub tonery również potrafią być tanie. Jeśli jednak zależy Ci na jak najtańszym druku to warto rozejrzeć się za takimi drukarkami, do których dostępne są ekonomiczne zamienniki np. tusz do drukarki Canon TS5150.

Oczywiście cena kupowanego tuszu lub tonera to połowa sukcesu. Druga połowa zależy od wydajności. Dlatego przed zakupem (urządzenia i tuszu/tonera) trzeba zorientować się jaka jest wydajność kupowanych części eksploatacyjnych. Niektóre tusze/tonery pozwalają na wydruk kilkuset stron, natomiast inne mogą starczyć zaledwie na kilkadziesiąt sztuk. W związku z czym ten parametr może mieć kluczowe znaczenie. 

Sumując razem wszystkie czynniki, a więc zakup urządzenia, zakup części eksploatacyjnych oraz wydajność części eksploatacyjnych trzeba policzyć jaki jest koszt wydruku jednej strony.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.