Obywatelka afrykańskiego państwa Komory zatrzymana w Budomierzu

fot. KAS Przemyśl
fot. KAS Przemyśl

fot. KAS Przemyśl

Funkcjonariusze SG zatrzymali w Budomierzu obywatelkę afrykańskiego państwa Komory, która podczas kontroli posłużyła się fałszywymi dokumentami do pracy w Polsce.

Obywatelka Komorów - wyspiarskiego państwa położonego pomiędzy Madagaskarem i Mozambikiem, zgłosiła się (30 maja) do kontroli granicznej na wjazd do Polski w Budomierzu. 26-letnia kobieta przedstawiła paszport wydany w jej ojczyźnie oraz polską wizę i zezwolenie na pracę. Podczas szczegółowej analizy dokumentów okazało się, że wiza oraz zezwolenie są fałszywe. Niewłaściwa była m.in. technika druku oraz brakowało wielu zabezpieczeń ukrytych w dokumentach.

Strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemka ostatnie 2 lata legalnie mieszkała na Ukrainie, tam też uzyskała podrobione dokumenty. Zapłaciła za nie ok. 3,5 tys. euro. Na ich podstawie chciała podjąć nielegalną pracę w Krakowie.

Kobieta usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa do czego się przyznała. Straż Graniczna odmówiła jej wjazdu. O konsekwencjach prawnych próby wykorzystania fałszywek podczas kontroli zdecyduje sąd.

W 2021 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia ujawnili ponad 1,8 tys. fałszywych dokumentów, z czego 1,3 tys. dotyczyło zatrudnienia cudzoziemców w Polsce. Dodatkowo od początku roku zatrzymano już 82 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ciekawy
+4 # Ciekawy 2021-06-03 07:59
I pomyśleć, gdzie Komory, gdzie Budomierz i gdzie Kraków? Przebyła ileś tysięcy kilometrów, a zatrzymana 250 km od celu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.