"Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci uczą najmłodszych

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Od 1 września policjanci lubaczowskiej komendy prowadzą działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych. Podczas spotkań realizowanych w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, funkcjonariusze przypominają podstawowe zasady ruchu drogowego.

W pierwszym tygodniu września, tuż przed pierwszym dzwonkiem policyjne patrole pojawiały się przy szkołach, aby pomóc najmłodszym bezpiecznie przejść przez jezdnię oraz wytłumaczyć jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Ponadto przez cały wrzesień, z zachowaniem reżimu sanitarnego, policjanci spotykają się z najmłodszymi i omawiają kwestię bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych, zwłaszcza tam, gdzie nie ma sygnalizacji świetlnej.

Funkcjonariusze przypominają dzieciom podstawowe znaki drogowe oraz zasady bezpieczeństwa na drodze, w miejscu zamieszkania, czy podczas zabaw z rówieśnikami. Podkreślają także, jak ważne jest noszenie, zwłaszcza po zmroku elementów odblaskowych na odzieży i plecakach. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do aktywnego udziału.

Policja apeluje również do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i o zwracanie uwagi na najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w trakcie przejeżdżania obok szkół i przedszkoli.

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

Źródło: KPP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

KoronaWirus
+1 # KoronaWirus 2020-09-21 20:55
Jeżdżę codziennie do szkoły rano tamtą drogą i widziałem ich tylko raz akurat podczas robienia tego zdjęcia xD, propaganda się sieje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ogłoszenia

Sprzedam
( / Nieruchomości)

Sprzedam
10-25-2020

Sprzedam
( / Nieruchomości)

Sprzedam
10-25-2020

Pewna praca dla Szwaczki w Niemczech
( / Praca)

Pewna praca dla Szwaczki w Niemczech
10-21-2020

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.