Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Co się zmienia?

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił dzisiaj nowe obostrzenia, które będą obowiązywały od 1 grudnia.

Jesteśmy w apogeum 4 fali pandemii COVID19. Obserwujemy zmniejszającą się dynamikę zachorowań. Do tej pory byliśmy w stanie zarządzać walką z pandemią w sposób przewidywalny. W ostatnich dniach pojawiła się nowa mutacja koronawirusa nazwana przez WHO Omikronem. Generuje ona ryzyko przyspieszenia procesów pandemicznych, co zmienia nasze podejście do walki z pandemią. – mówił na dzisiejszej konferencji Minister Zdrowia

Wprowadzone obostrzenia zostały nazwane „pakietem alertowym”.

Nowe obostrzenia, które będą obowiązywać od 1 grudnia do 17 grudnia:

- Wprowadzony zakaz lotów z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA oraz Zimbabwe. Dodatkowo osoby wracające z tych krajów nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny przez 14 dni.

- Dla podróżujących z krajów non-Schengen wprowadzono wydłużoną kwarantannę do 14 dni i zwolnienie testem PCR wykonanym po upływie 8 dni od dnia przekroczenia granicy.

- maksymalnie 100 osób na zgromadzeniach, uroczystościach i dyskotekach (obecnie maksymalnie 150 osób)

- 50% obłożenia w kościołach, restauracjach, hotelach oraz obiektach sportowych (obecnie 75% obłożenia)

- jedna osoba na 15 m2 w siłowniach, klubach, muzeach, galeriach sztuki, targach, wystawach czy konferencjach (zmiana z jednej osoby na 10m2)

Limity nie dotyczą osób zaszczepionych.

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Depresja
+2 # Depresja 2021-11-29 15:38
Czy można prosić o tłumaczenie, co to ta strefa non Schengen?
Mieszkanie c 23
-1 # Mieszkanie c 23 2021-11-29 15:46
To może jak ktoś przyjeżdża z Ukrainy?
Nowak
+10 # Nowak 2021-11-29 16:28
Czy ktoś może mi powiedzieć po co zwiększane są limity osób? Skoro od bez mała pół roku obowiązują limity 75% obłożenia to co zmieni zmniejszenie do 50% skoro jak widać, wirus nie przejmuje się tymi limitami.
Śmiechu warte są te obostrzenia. I co z tego, że zrujnowaliśmy sobie gospodarkę, że firmy były pozamykane przez cały prawie rok? Pokonaliśmy wirusa? Nie. Ponieważ żeby walczyć, trzeba najpierw wiedzieć z czym się ma do czynienia. Nie wystarczy wybrać literę alfabetu greckiego na kolejny wariant.
broszka
+9 # broszka 2021-11-29 20:10
Niedzielski nie stara się pomóc chorym , tylko uprawia politykę , propagandę , która zwiększa śmiertelność wśród społeczeństwa. Teraz śmierć zaczyna docierać do młodzieży , do Dzieci !
.. Taka polityka zdrowotna rządu PiS-u , która zależna jest od słupków sondażowych , to już ZBRODNIA wobec Narodu RP !!
broszka
+3 # broszka 2021-11-29 20:14
Ale "poszaleli". Jeszcze trzeba było wprowadzić ograniczenia w drapaniu się po tyłku...na pewno by pomogło jak wszystko co pisiaki robią ws pandemii...czyl i antyszczepionko wego dziamborzenia ciąg dalszy. PIS już nawet nie ukrywa, że jest polityczną reprezentacją płaskoziemców i foliarzy

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.