Burmistrz Lubaczowa apeluje o szczepienie dzieci przeciw COVID-19


Krzysztof Szpyt burmistrz Lubaczowa zwraca się do rodziców, aby zaszczepili swoje dzieci, bo jak podkreśla "szczepienia są jedyną szansą na powrót do normalności, w tym do stacjonarnej nauki."

Apel Burmistrza Lubaczowa

Szanowni Państwo Rodzice uczniów,

za nami już drugi rok szkolny, który został zdezorganizowany przez epidemię SARS-CoV-2. Był to czas trudny, zarówno dla Państwa, jak i dla Waszych dzieci. Wiązał się z wieloma niedogodnościami w życiu codziennym. Z pewnością nie służył też właściwym relacjom pomiędzy uczniami i nauczycielami. Nauka zdalna to jednak nie to samo co lekcje w szkole.

Wszyscy chcielibyśmy, aby nauka wróciła na właściwe tory, aby zacieśniały się więzi w społecznościach szkolnych. Dlatego też apeluję do Państwa o zaszczepienie dzieci możliwie jak najszybciej, jeśli się da, to jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. Obecnie jest wiele możliwości skorzystania ze szczepień, na terenie Lubaczowa jest sporo punktów szczepieniowych, warto też skorzystać z oferty mobilnej, która jest dostępna podczas imprez plenerowych.

Szczepionka Pfizera jest dedykowana również dzieciom od 12 roku życia, posiada certyfikat Europejskiej Agencji Leków. Jak każda inna szczepionka nie daje stuprocentowej ochrony przed wirusem, ale gwarantuje w razie zakażenia łagodny i bezpieczny przebieg choroby.

Obecnie wiele mówi się o potencjalnym nawrocie pandemii, o jej czwartej fali. Mając to na uwadze, serdecznie proszę o poważne potraktowanie tych przewidywań i uchronienie swoich dzieci przed COVID-19. Szczepienia są jedyną szansą na powrót do normalności, w tym do stacjonarnej nauki.

Burmistrz Lubaczowa

Krzysztof Szpyt

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: