PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Luzowanie obostrzeń. Premier przedstawił plan na wakacje

fot. Krystian Maj/KPRM

Od 13 czerwca będzie więcej miejsc dla wiernych w kościołach, kolejne poluzowania będą wprowadzone od 26 czerwca - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Poluzowanie limitów ma też dotyczyć m.in. imprez masowych i usług hotelarskich.

Czytaj więcej...

Ruszyła rejestracja na szczepienie przeciw Covid-19 dla młodzieży 12+

Od dziś na szczepienia przeciw Covid-19 można zapisywać dzieci w wieku 12-15 lat. Szczepienia będą odbywać się najbliższych tygodniach w punktach szczepień, a od września także w szkołach.

Czytaj więcej...

Luzowanie obostrzeń. Od 6 czerwca więcej osób na weselach

„Od 6 czerwca w spotkaniach i zgromadzeniach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Przywracamy również możliwość organizowania targów, kongresów i konferencji w ścisłym reżimie sanitarnym" - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi w dwóch etapach: od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia.

Czytaj więcej...

Będzie loteria Narodowego Programu Szczepień

Minister przedstawił działania, które w najbliższym czasie zostaną podjęte, by zachęcić do szczepień przeciw COVID-19. fot. KPRM

Co dwutysięczna osoba przystępująca do loterii wygrywa 500 zł, co tydzień do wygrania po 50 tys. zł, co miesiąc dwie wygrane po 100 tys. zł, a w finale dwie nagrody po milion zł - zakłada loteria Narodowego Programu Szczepień, która rusza 1 lipca. Do wygrania będą też samochody hybrydowe.

Czytaj więcej...

Policja przestrzega!

fot. KWP Rzeszów

Policjanci przypominają, że w dalszym ciągu musimy zakładać maseczki wchodząc do pomieszczeń i środków komunikacji zbiorowej.  Mundurowi niezmiennie też kontrolują czy obowiązujące przepisy są przestrzegane, a działalność podmiotów gospodarczych odbywa się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego.

Czytaj więcej...

Od dziś nie trzeba nosić maseczek na zewnątrz

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Od soboty nie trzeba nosić maseczek na zewnątrz, czyli m.in. na drogach i placach, promenadach, bulwarach. Zachować jednak należy bezpieczny dystans od drugiej osoby - co najmniej 1,5 m.

Czytaj więcej...

Szybsze luzowanie obostrzeń. Rząd zmienia plany

Od 21 maja będą mogły działać w reżimie sanitarnym i przy 50 proc. obłożeniu instytucje kultury: kina teatry czy filharmonie, a od 28 maja siłownie, kluby fitness i solaria - poinformowano w środę na stronie internetowej rządu.

Czytaj więcej...

Na rządowych stronach jest opcja sprawdzenia liczby wolnych terminów szczepień w powiatach

Od wtorku na rządowych stronach można sprawdzić, ile jest wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 w poszczególnych powiatach. Dane dostępne są w perspektywie kolejnych siedmiu i 30 dni.

Czytaj więcej...

Urzędy nadal z obostrzeniami


Do 5 czerwca przedłużyło zalecenie pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej. Urzędy mogą również ograniczać swoją pracę i wykonywać tylko zadania niezbędne.

Czytaj więcej...

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.