Światowy Dzień Walki z Cukrzycą w Lubaczowie. Wręczono okolicznościowe medale


W sobotę 20. listopada Polskie Stowarzyszenie Diabetyków- Powiatowo Miejskie Koło nr 12 w Lubaczowie obchodziło Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. 

W tym roku Polskie Stowarzyszenie Diabetyków obchodzi 40- lecie działalności. Organizacja powstała z inicjatywy oddolnej pacjentów w 1981 roku. Pacjenci postanowili wziąć sprawy we własne ręce i zjednoczyć się dla własnego dobra. Udało im się to bardzo skutecznie. Dziś, po czterdziestu latach, założona wtedy organizacja jest jedną z największych w Polsce. Liczy prawie 60 tys. członków zrzeszonych w około 350 oddziałach i kołach na terenie całego kraju.

W lubaczowskich obchodach jubileuszu uczestniczyli członkowie kół PSD z Przemyśla, Rzeszowa, Oleszyc, Cieszanowa i Lubaczowa oraz zaproszeni goście, m.in. Andrzej Nepelski- Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Zespołu Szkół w Lubaczowie, Janusz Waldemar Zubrzycki- Zastępca Burmistrza Miasta Lubaczowa,  Beata Zadworna- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie, Maria Oleszycka- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubaczowie,  Izabela Krzaczkowska- Szychter- Kierownik WTZ w Oleszycach oraz ks. Sławomir Skowroński z Parafii Konkatedralnej w Lubaczowie.

Spotkanie było okazją do wręczenia odznak Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz okolicznościowych medali, podzielenia się doświadczeniami z pracy kół w ostatnim roku, wspomnień i edukacji. Z prelekcją na temat nowinek dotyczących zapobiegania i leczenia cukrzycy wystąpiła prezes Koła PSD w Oleszycach, Maria Powroźnik. - informuje Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

Okolicznościowym medalem „40-lecie powstania PSD” zostali uhonorowani: Zenon Swatek -Starosta Lubaczowski, Andrzej Nepelski- Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Krzysztof Szpyt- Burmistrz Miasta Lubaczowa, Wiesław Kapel- Wójt Gminy Lubaczów, ks. Andrzej Stopyra- Dziekan Lubaczowski, Beata Zadworna- Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubaczowie,  Katarzyna Pelc- Antonik- Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie, Andrzej Kindrat- Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie, Zygmunt Florczak- prezes koła Polskiego Związku Niewidomych w Lubaczowie, Andrzej Świątek, Arkadiusz Markiewicz, Ryszard Kamiński, Tadeusz Mrzygłód, Stanisław Gemzik, Paulina Kopciuch, Barbara Zagrodzka, Halina Knap, Albina Ratowska, Mikołaj Cozac, Andrzej Kosior oraz i Regina Adamowicz. - czytamy na stronie powiatulubaczowski.pl

Starosta Lubaczowski na ręce prezes Powiatowo- Miejskiego Koła Terenowego nr 12 w Lubaczowie, i Stanisławy Woszczak, skierował okolicznościowe życzenia.

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Lubaczowie

Diabetycy-202110_1.jpgDiabetycy-202113.jpgDiabetycy-202120.jpgDiabetycy-202123.jpgDiabetycy-202128.jpgDiabetycy-202131.jpgDiabetycy-202136.jpgDiabetycy-202141.jpgDiabetycy-202153.jpgDiabetycy-202156.jpgDiabetycy-202164.jpgDiabetycy-202167.jpgDiabetycy-202171.jpgDiabetycy-202173_1.jpgDiabetycy-202177.jpg

Źródło: powiatlubaczowski.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dionizy
+5 # Dionizy 2021-11-24 10:19
Dlaczego członkowie stowarzyszenia nie przestrzegają obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu ? Czy jak ktoś choruje na cukrzyce to koronawirus go omija?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.