Żałoba w powiecie lubaczowskim

W związku ze śmiercią i pogrzebem Księdza Kardynała Mariana Jaworskiego, starosta lubaczowski ogłosił żałobę na terenie powiatu w dniu 11 września.

Starosta Zenon Swatek na znak żałoby zarządził opuszczenie flagi do połowy masztu lub jej wywieszenie z kirem na budynkach siedziby Starostwa Powiatowego w Lubaczowie oraz jednostek organizacyjnych Powiatu Lubaczowskiego.

Odwołane też zostaną imprezy o charakterze rozrywkowym, którym organizatorem jest powiat lubaczowski, jego jednostki organizacyjne lub Starostwo Powiatowe w Lubaczowie. Starosta zwrócił się też z apelem do organizatorów pozostałych imprez o ich odwołanie bądź ograniczenie.

Zenon Swatek skierował też prośbę do burmistrzów, wójtów, kierowników powiatowych służb, inspekcji i straży oraz mieszkańców Powiatu Lubaczowskiego o uszanowanie żałoby.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Julka
+5 # Julka 2020-09-09 21:16
Czy to nie przesada?
Miki
+10 # Miki 2020-09-10 07:02
Z powodu epidemii żadnych imprez i tak nie ma.
skandal
+1 # skandal 2020-09-10 07:07
Cytuję Julka:
Czy to nie przesada?



www.biblijni.pl/Mt,23,13-36
Lubaczowianin
-4 # Lubaczowianin 2020-09-09 23:51
Predzej zaloba po world trade center
Podatnik
+13 # Podatnik 2020-09-10 10:59
Totalny absurd z tą żałobą po klesze a co z ofiarami wypadku ze Śląska. Ja się pytam kim ten człowiek był i czym się zasłużył dla naszego społeczeństwa. Władza totalnie jest uzależniona od czarnych. Totalna porazka
Adinos
-1 # Adinos 2020-09-11 13:53
Gdyby nie Kardynał Jaworski, prawdopodobnie do tej pory mielibyśmy tu Białoruś.
Przemek
+19 # Przemek 2020-09-10 11:20
Bardzo ładnie administrator komentarze usuwa :) znam Cię panie cenzorze i już wiem komu ręki nie podawać
Ciekawy
+17 # Ciekawy 2020-09-10 14:06
Uszanujcie żałobę po śp arcybiskupie Marianie Jaworskim, choćby przez to, że przez całe życie pracował bez rozgłosu, był bardzo skromny, co widać w jego wypowiedziach. Nie opływał w luksusy, nie zabiegał by go adorować, nigdy nie pchał się na pierwsze miejsce. Przyjaciel Ojca Świętego, a jednak nie gwiazdorzył, nie domagał się stanowisk. Z pokorą pracował w Lubaczowie, potem we Lwowie. Wielki człowiek przez to, jaki był mały i przez cichą swą pracę. Takich pasterzy już nie ma. Wszyscy kapłani, biskupi, którzy go znali powinni stawiać go sobie za wzór i brać z tej jego pokory i skromności przykład.
Ciekawy
+14 # Ciekawy 2020-09-10 14:08
Zgadzam się, że po tej wielkiej tragedii, w której zginęli mieszkańcy miasta i gminy Lubaczów też należało wprowadzić żałobę.
Julka
+10 # Julka 2020-09-10 15:01
Jestem pewba że nie życzyłby takiej parady wożenis tsm i z powrotem ogłaszania dnia żałoby itp. Skromni ludzie nie robią rozglosu więc on nie robił, a po jego śmierci co uczyniono wbrew jego zasadom.
...
+2 # ... 2020-09-10 20:20
Jak nie place zabaw zamykają to żałobę, po starszym człowieku. Co to ma być, jakieś żarty?
Julka
+2 # Julka 2020-09-11 07:15
Kto to i po co wymyślił?
Ciekawy
+2 # Ciekawy 2020-09-11 12:02
Cytuję Julka:
Kto to i po co wymyślił?

Jest napisane kto i po co. Kto? Starosta. Po co? W związku ze śmiercią i pogrzebem.
Znajacy temat
+9 # Znajacy temat 2020-09-12 05:51
Major Ziemowit spowiadal wszystkich,szko da ze odszedl tak wczesnie ,moze zostaly pamietniki czy wszystkie spalono na Mazurach?

UWAGA!