Wymyśl własny szlak turystyczny i wygraj nagrody!


Gmina Cieszanów i Obwód Łucki na Ukrainie nie były do tej pory najbardziej popularnymi celami podróży turystów. Ma to się zmienić dzięki wyjątkowemu projektowi, którego efektem będzie powstanie niebanalnych szlaków turystycznych zaproponowanych przez samych mieszkańców i osoby które znają i kochają ten wyjątkowy zakątek Roztocza Wschodniego.

Co możemy robić zimą, wiosną, latem i jesienią w okolicach Cieszanowa czy w Obwodzie Łuckim? Na pewno zwiedzić lokalne atrakcje i przeżyć wiele przygód. Najlepszym sposobem na to jest podróżowanie według szlaku turystycznego. Do tego samego wniosku doszli partnerzy projektu i otrzymali dofinansowanie z Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina. To co jednak odróżnia ten projekt od innych to oddolne podejście do kreowania pomysłów na szlaki.

W projekcie „4 Pory roku” każdy może być twórcą pomysłu na zwiedzanie, liczy się oryginalność i dobra zabawa. Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie w którym wziąć może udział każda osoba zamieszkująca na stałe na terenie Polski i ma ukończone 18 lat.

Do 12 czerwca czekamy na pomysły szlaków, które będą składać się z minimum 5 punktów przystankowych, stanowiących miejsca warte odwiedzenia w konkretnej porze roku. Warunkiem jest ogólna dostępność turystyczna tych miejsc oraz możliwość ustawienia tablicy informacyjnej przy każdym z nich. Proponowane szlaki muszą przebiegać w obrębie Gminy Cieszanów i nie mogą wykraczać poza jej granice administracyjne.

Liczymy na kreatywność i nieszablonowe pomysły. Nie ograniczamy tematyki szlaków. Propozycje mogą nawiązywać zarówno do historii czy przyrody regionów jak również być oparte o uniwersalne wartości czy popularne w kulturze tematy. - zachęca Marcin Piotrowski 

Spośród nadesłanych propozycji wybrane zostaną cztery najciekawsze a pomysłodawcy otrzymają równorzędne nagrody, którymi będą: rower turystyczny, statuetka, udział w imprezie Mikser Turystyczny na Ukrainie.

Więcej informacji i szczegółowy regulamin konkursu odnaleźć można na stronie: www.cieszanow.pl w zakładce 4 pory roku oraz profilu na FB Cieszanów - Cztery Pory Roku

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

mieszkaniec
+12 # mieszkaniec 2020-05-13 00:02
Nic dziwnego że nie ma żadnego zainteresowania tematem co świadczy o bojkocie działań. Mieszkańcy Cieszanowa nie chcą mieć nic wspólnego z pomysłami tego pana z Gorajca. Dał się poznać jako karierowicz, człowiek nieuczciwy i zachłanny. Przed ostatni rok pełniąc funkcję dyrektora i wicedyrektora CKiS nie zorganizował w Cieszanowie żadnych imprez rozrywkowych dla mieszkańców, których było wiele kilka lat wcześniej np. festyny, Dni Cieszanowa, chociażby zabawę czy dyskotekę nic. Wszystko tylko w Gorajcu organizował w towarzystwie "swoich ludzi" wyciągając pieniądze podatników. Wszystkie jego działania skierowane są na promocję Gorajca i swojego Folkowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
rue
+11 # rue 2020-05-13 00:22
Trudno sobie wyobrazić żeby został nagrodzony pomysł nie związany z cerkwiami i Gorajcem. Znając życie człowiek ze skansenu Gorajeckiego nie da szans nikomu z miejscowych tylko wynagrodzi swoich ludzi z zewnątrz i po raz kolejny zechce zaistnieć w mediach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
27WDP
+12 # 27WDP 2020-05-13 13:51
Proponuje szlak turystyczny "Śladami zbrodni UPA - Żeleżniak i jego wesoła sotnia" temat bliski panu P. i oprowadzającej po Gorajcu przewodniczce opowiadającej "historyczne" bzdury, rodem z litopysów OUN UPA. Kto za?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kresy
+11 # Kresy 2020-05-13 15:59
Łuck to stolica Wołynia aż się prosi trasa po wymordowanych i spalonych przez UPA polskich miejscowościach !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Cztery Pory Roku
-6 # Cztery Pory Roku 2020-05-14 18:00
Pierwsze 5 propozycji wpłynęło już na konkurs. Czekamy na kolejne - Cieszanów Cztery Pory Roku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.