Aktywna podróż po Ziemi Lubaczowskiej - ruszyły zapisy

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pxhere.com

Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Aktywności Przystanek Horyniec zaprasza do udziału projekcie: Aktywna Podróż po Ziemi Lubaczowskiej polegającym na Rodzinnych Wycieczkach Rowerowych na dwóch specjalnie przygotowanych trasach:

- Trasa horyniecka – odbędzie się 26 września 2020rZbiórka na parkingu przy Szkole Podstawowej w Horyńcu – Zdroju, rejestracja uczestników zaczyna się o godzinie 9:00Trasa wycieczki: Horyniec – Zdrój – Nowiny Horynieckie (Dzikowisko – kapliczka na wodzie) – Horyniec – Zdrój – Radruż. Wycieczka oparta jest na grze wiejskiej podczas której zapoznamy się z osobą Jana III Sobieskiego oraz historii jego polowań w regionie oraz bitwy podczas której pokonał Tatarów. Na uczestników czeka również wizyta w Agroturystyce Dzikowisko w Nowinach Horynieckich gdzie młodsi uczestnicy będą mogli zapoznać się z pracą na gospodarstwie, będą mogli wydoić kozę, a nawet zasmakować kozich serków. Przewidziane jest również zwiedzanie cerkwi w Radrużu z przewodnikiem. Całość zakończy się wspólnym ogniskiem, ciepłym posiłkiem a uczestnicy otrzymają pamiątki z rajdu! Długość trasy około 17 km.

- Trasa lubaczowska – odbędzie się 27 września 2020rZbiórka parking na ulicy Juliusza Słowackiego w Lubaczowie (obok Delikatesów Centrum), rejestracja uczestników od godziny 11:30 następnie przejście i zwiedzanie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej w Lubaczowie, przejazd do Centrum Edukacyjno-Kulturowego Pastorówka w Podlesiu, zwiedzanie z przewodnikiem, następnie wizyta w Kresowej Osadzie gdzie najmłodsi uczestnicy będą uczestniczyć w warsztatach pieczenia pierników a starsi upieką chleb. Podczas wizyty w Sanktuarium, Podlesiu i Kresowej Osadzie uczestnicy będą musieli znaleźć skrzynki geaocaching w których ukryte będą skarby. Na koniec dla uczestników przewidziany jest poczęstunek. Długość trasy około 20 km.

Udział w wycieczkach jest darmowy i obejmuje udział we wszystkich atrakcjach/zabawach przygotowanych na trasie. Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi. Obowiązują zgłoszenia, formularz zgłoszeniowy znajduje się TUTAJ. Warto się spieszyć, bowiem liczba miejsc jest ograniczona - po 50 osób na każdą wycieczkę.

Dodatkowe informacje można uzyskać:
mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
przez Facebooka: https://www.facebook.com/przystanekhoryniec/
telefonicznie: 666634934

Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.