Starosta lubaczowski wręczył nauczycielom awanse zawodowe

W poniedziałek (08.08) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, Zenon Swatek wręczył 4 nauczycielom ze szkół prowadzonych przez Powiat Lubaczowski akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Czytaj więcej...

Do końca tygodnia można składać wniosek o stypendium na I rok studiów

Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie zaprasza tegorocznych maturzystów do aplikowania o stypendium na I rok studiów w wysokości 7 000 zł.

Czytaj więcej...

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty w powiecie lubaczowskim [ZESTAWIENIE]

Najlepszy średni wynik z trzech przedmiotów (język polski, matematyka i jeżyk angielski) osiągnęli uczniowie "lubaczowskiej jedynki".

Znamy wyniki egzaminu ósmoklasisty.  Do egzaminu przystąpiło 645 uczniów klas ósmych. Spośród wszystkich szkół najlepszy średni wynik osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Znamy wyniki egzaminu maturalnego. Jak poszło uczniom z naszego powiatu?

fot. wikipedia.org

W klasyfikacji wojewódzkiej nasz powiat uplasował się na 13. miejscu. Maturzyści z powiatu lubaczowskiego osiągnęli zdawalność na poziomie 76%. Najlepiej wypadli uczniowie z powiatu strzyżowskiego.

Czytaj więcej...

Jest konkurs na dyrektora Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

fot. ZS Lubaczów

Zarząd Powiatu w Lubaczowie ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko Dyrektora Zespołu Szkół im. gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaczowie „Mistrzami Wiedzy Leśnej”

fot. MBP Lubaczów

We wtorek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy Leśnej „Leśne potyczki”. Tytuł „Mistrza Wiedzy Leśnej” zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie.

Czytaj więcej...

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Baszni Dolnej zdobyli Puchar Wójta Gminy Lubaczów

fot. gminalubaczow.pl

Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Lubaczów w drugim półroczu roku szkolnego 2021/2022 rywalizowali w cyklu 4 turniejów piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Lubaczów. Najlepsi okazali się piłkarze z Baszni Dolnej.

Czytaj więcej...

Uczniowie "ogólniaka" poznali pracę laboranta w lubaczowskim sanepidzie

fot. LO Lubaczów

W piątek (3 czerwca) uczniowie klasy 1b z Liceum Ogólnokształcącego w Lubaczowie mieli okazję uczestniczyć w nietypowych zajęciach. Odwiedzili Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną, gdzie pod okiem wyspecjalizowanej kadry poznali strukturę laboratorium i mogli się przekonać, na czym polega praca laboranta w takiej instytucji.

Czytaj więcej...

Cudze chwalicie… Uczniowie Zespołu Szkół w Lubaczowie poznali historię naszego regionu

Ten, kto myśli, że wszystko już wie na temat swojej małej ojczyzny, zapewne tylko częściowo ma rację. Mogą to potwierdzić uczniowie z klasy IITbg w Zespole Szkół w Lubaczowie, którzy 1 czerwca zwiedzali polską część Roztocza Wschodniego w towarzystwie Barbary Łuczkowskiej, przewodniczki z Muzeum Kresów w Lubaczowie i Grzegorza Chmielowca, autora książki ,,Werchrata-perła Roztocza”.

Czytaj więcej...

Prezent dla przedszkolaków z Rudy Różanieckiej. Powstał tam plac zabaw [ZDJĘCIA]

fot. Przedszkole Samorządowe w Rudzie Różanieckiej

W tym roku Dzień Dziecka dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Rudzie Różanieckiej był wyjątkowy. Otrzymały one prezent w postaci nowoczesnego sensorycznego placu zabaw.

Czytaj więcej...