ZLUBACZOWA.PL - Informacje z Lubaczowa, powiatu lubaczowskiego

Dworzec PKS w Lubaczowie do zburzenia, na jego miejscu ma powstać supermarket Intermarche

Być może we wrześniu bieżącego roku rozpocznie budowa supermarketu Intermarche o powierzchni prawie dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Sklep wraz z parkingiem ma powstać w miejscu dworca PKS w Lubaczowie, który zostanie całkowicie wyburzony. ? dowiaduje się reporter ZLUBACZOWA.PL.

Działka na której ma powstać Intermarche wraz z parkingiem ma około 1,5 hektara powierzchni.  Sam pawilon handlowy ma mieć prawie 2000 metrów kwadratowych. Warto dodać, że powierzchnia budynku Tesco na ulicy Stanisława Dąbka wynosi 2200 mkw. Obok supermarketu ma powstać parking, na którym będzie 80 miejsc dla pojazdów.

Wkrótce ma się rozpocząć pierwszy etap rozbiórki dworca PKS w Lubaczowie. Wyburzony zostanie główny budynek oraz wszystkie stanowiska dla oczekujących na autobusy. Małe biuro PKS wraz dwoma stanowiskami postojowymi dla autobusów oraz dwoma wyjazdowymi zostanie wybudowane w innym miejscu, w bliskim sąsiedztwie z Intermarche.  

Budową pawilonu handlowego Intermarche ma się zająć firma AKS Budownictwo z Biskupca (woj. Warmińsko-mazurskie).

Supermarket ma zostać otwarty w 2015 roku. Prace znajdzie w nim kilkadziesiąt osób.

Teren na którym ma powstać Intermarche wraz z parkingiem.

Intermarché ? to francuska sieć supermarketów spożywczo-przemysłowych prowadzonych przez niezależnych przedsiębiorców, Muszkieterów (Grupa Muszkieterów). Obecnie sklepy Intermarché mają swoje placówki w dziewięciu krajach Europy. W Polsce znajdują się 188 sklepy. Pierwszy sklep na terenie Polski został otwarty w Zielonej Górze w 1997. Hasło reklamowe sklepu to: Intermarché ? Tanio i Świeżo.



Komentarze   

 
f5
+11 # f5 2014-02-24 14:58
Pięknie dajemy zarabiać firmom z innych państw. Zamiast pomóc lokalnym przedsiębiorcom budujemy co chwile supermarkety..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
tom
0 # tom 2014-02-24 15:24
kto buduje?jakie my budujemy? zastanow sie co piszesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
D.
0 # D. 2014-02-24 15:36
przynajmniej pare osób z biednych rodzin dostaną pracę. Osoby które naprawdę na nią zasługują a nie nieroby zarejestrowane w urzędzie i narzekający że w tym kraju nie ma pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
vito
+7 # vito 2014-02-24 15:40
wyprzedajmy wszystko i hu*! Ten kraj stacza się na dno!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
wszpl
0 # wszpl 2014-02-24 16:00
zły wolny rynek

Komentarz edytowany przez administratora z powodu użytych wulgaryzmów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
nel
+15 # nel 2014-02-24 16:11
Lubaczów- miasto supermarketów, a gdzie zakłady produkcyjne? Czy ktoś o tym myśli, nasze małe sklepy już są na wykończeniu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
tom
-6 # tom 2014-02-24 17:19
Wreszcie budynek PKS-u i plac wokół nie będzie straszył... Już lepszy market niż to coś. Małe biuro do kupienia biletów miesięcznych wystarczy. Wreszcie coś się zmieni w tym mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
jan
+2 # jan 2014-02-24 20:55
"wreszcie coś się zmieni w tym mieście" czyli powstanie następny sklep i przy okazji parę małych upadnie i to ma być rozwój! No ręce opadają.Ludzie gdzie s
wy macie mózgi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
gienia
+2 # gienia 2014-02-24 22:03
to na miejsce pkp proponuje oszol!! to miasto dotarlo do dna!!!!!! teraz moze byc tylko lepiej!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
Mieszko
+8 # Mieszko 2014-02-24 22:35
Zgadzam się z NEL.Brakuje u nas zakładów produkcyjnych. Jeśli będzie pracy nie będzie miał kto kupować w tych sklepach. Druga sprawa - jaka będzie forma zatrudnienia i ile będzie można zarobić w hipermarkecie. Obawiam się, że będzie to praca na pół etatu tak jak we wspominanym Tesco.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
wezyr
+3 # wezyr 2014-02-25 06:13
A kolejny market powstaje koło Tesco prawdopodobnie Biedroneczka nowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
maniek
-1 # maniek 2014-02-25 10:35
Widać że wśród komentujących panuje teoria tzw."Przyda się". Zamiast cieszyć się że powstanie nowy, ładny i czysty budynek, w dodatku nie z pieniędzy miasta to każdy tylko swoje. Wiadomo, że pracy brakuje wszędzie i zakłady pracy i fabryki by się przydały, ale gdyby ludzie nie mieli pieniędzy to miejsca parkingowe pod marketami w Lubaczowie nie byłyby takie zapełnione...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
nel
0 # nel 2014-02-25 12:10
Trzeba pamiętać, że pieniędzy z tego tytułu na naszym terenie nie przybędzie, tzn mówiąc krótko, na zakupy wydamy tyle samo, tylko teraz więcej pójdzie do kapitału zagranicznego, a nasi lubaczowscy przedsiębiorcy będą musieli swoje sklepy zamknąć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
tom
+1 # tom 2014-02-25 12:23
i dobrze
takie sa zasady
duzy może wiecej
biedny moze mniej
zawsze mozna otworzyc restauracje, sklep z obuwiem
liczy sie pomysł
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
vito
+1 # vito 2014-02-28 11:47
to spróbuj prowadzić działalność. Sam otwórz, zainwestuj i zobaczymy jak będziesz śpiewał za jakiś czas. Nikt nie myśli o tym, że ludzie w tym mieście oczekują pracy, żeby zarabiać i godnie żyć, a nie łazić po sklepach i wydawać pieniądze. Żyjesz na własnym, czy rodziców garnuszku?? Wydaje mi się, że chyba to drugie, skoro piszesz takie rzeczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
 
 
wkurzona/y
+4 # wkurzona/y 2014-02-27 20:28
a nikt nie pomysli o tej mlodziezy,ktora bedzie marzla czekajac na autobusy.....za trudnia nowe osoby....a pomyslal ktos ile osob zostanie zwolnionych z pks-u...?? a tyle lat czekalismy na dworzec i jak sie doczekalismy to nam go burza.....BRAWO ....dla Pani burmistrz zaczela od zrujnowania starego rynku i i skonczyla na ZRUJNOWANIU pks-:) MOZE BY TAK PANI SCIAGNELA JAKIES FABRYKI DO LUBACZOWA,ZEBY LUDZIE MIELI GDZIE ZARABIAC. BO Z PRACA U NAS KIEPSKO!!!NAMIE TNIE PANI DAJE POZWOLENIA NA BUDOWANIE CORAZ TO NOWZSZYCH SKLEPOW ,ALE NIE POMYSLALA PANI,ZE LUDZIE GDZIES MUSZA ZARABIAC,ZEBY MOC KUPOWAC W SKLEPACH....ja mam tez dobry pomysl....a moze by tak wyburzyc ratusz ,posadzic pare drzew i zrobic jakis ladny park:-)???bo sklepow pelno, a parkow zero...na wzgorzu zamkowym zmije szaleja i nawet nie ma gdzie z dzieckiem pojsc na spacer....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować